Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prowadziła pod wpływem narkotyków. Dodatkowo miała zakaz kierowania pojazdami

Dodano: 14.07.2023 | 12:45

Na zdjęciu: 25-latka prowadziła będąc pod wpływem narkotyków.

Fot. KPP Lipno

Kobieta prowadziła niesprawne auto będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo miała zakaz kierowania pojazdami.

W środę, 12 lipca 2023 roku policjanci zauważyli na terenie Lipna kierującą passatem kobietę, która według ich wiedzy nie powinna siedzieć za kierownicą. Zatrzymali ją do kontroli.

Sprawdzenie danych w bazie potwierdziło, że 25-latka ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili liczne usterki w aucie. Okazało się, że dowód rejestracyjny samochodu był już wcześniej zatrzymany za jego stan techniczny, czyli rozbite lewe lusterko, rozbity kierunkowskaz, pękniętą szybę czołową oraz brak światła stopu i podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Za to wykroczenie kobieta otrzymała mandat w wysokości 2000 zł.

Policjanci sprawdzili również poziom trzeźwości mieszkanki Lipna. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w jej organizmie, ale jej zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Dlatego przeprowadzono również badanie narkotesterem, który wykrył w organizmie kobiety obecność amfetaminy i MDMA. Dodatkowo jej krew została pobrana do dalszych badań.

Podczas przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli pod siedzeniem dwa woreczki strunowe z zawartością narkotyków. Należały one do 37-letniego pasażera. Mężczyzna odpowie za to przed sądem.

25-latka usłyszy zarzut prowadzenia auta pomimo sądowego zakazu, za co grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków, wtedy usłyszy ona również zarzut prowadzenia auta pod wpływem środków odurzających.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments