Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 12 • L 12
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPrzed nami otwarcie Starego Rynku po remoncie. Wystąpią polskie gwiazdy estrady [PROGRAM]
ratusz bydgoszcz
13.06.2019 | 13:31

Przed nami otwarcie Starego Rynku po remoncie. Wystąpią polskie gwiazdy estrady [PROGRAM]

Na zdjęciu: Przebudowa płyty Starego Rynku trwała od czerwca ubiegłego roku.

Fot. BB

Znamy datę oficjalnego otwarcia wyremontowanego Starego Rynku. 28 i 29 czerwca ratusz organizuje darmowe koncerty, występy kabaretowe, konkursy z nagrodami, występy muzyków ulicznych i atrakcje dla najmłodszych, w tym pokazy baniek. 

Otwarcie remontowanego przez rok placu nastąpi zgodnie z wyznaczonym terminem, czyli pod koniec czerwca. Z okazji odnowienia Starego Rynku urząd miasta zaplanował trwające dwa dni wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. W piątek, 28 czerwca o godzinie 20:00 odbędzie się wieczorny koncert „Pięknie żyć” w wykonaniu Orkiestry pod dyrekcją Zbigniewa Górnego z udziałem uznanych solistów.  Usłyszymy między  innymi takie hity jak: „Gdzie ci mężczyźni”, „Over the rainbow” czy „W domach z betonu” – wszystko w wykonaniu gwiazd polskiej sceny. Na Starym Rynku wystąpią bowiem takie postaci jak Olga Bończyk, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Pakosińska, Hanna Śleszyńska, Andrzej Cierniewski, Piotr Gąsowski, Władysław Grzywna, Wojciech Kaleta, Robert Rozmus, Mezo, Kwartet RAMPA i Kabaret RAK.

W sobotę, 29 czerwca atrakcje będą odbywać się zarówno na scenie, jak i na płycie Starego Rynku. O 12:00 swój koncert zagra Centrum Uśmiechu – gwiazdy muzyki dla dzieci. Ich największy hity, takie jak: Gruszka czy Olimpiada w Jarzynowie śpiewają dzieci w całym kraju.  O godzinie 14:00 odbędzie się program rozrywkowy dla dzieci „Bajkowa Podróż Dookoła Świata”. W jego skład wejdą gry, zabawy, konkursy dla dzieci w każdym wieku (taneczne, sportowe, ruchowe, pojedynki zręcznościowe i wiele innych). Podczas bajkowej podróży będzie można spotkać takie postaci z bajek jak Król Julian, Myszka Miki, Tygrysek, Królik Bugs czy Lew Alex.

Na nieco starszych widzów czekają występy kabaretowe – o 16:00 spektakl „Beczka śmiechu” wystawi uliczny Teatr na Walizkach. O 17:00 zaprezentuje się za to jeden z najsłynniejszych polskich kabareciarzy – Piotr Bałtroczyk.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści