Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 21 • L 20
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzejazd kolejowy przy Przemysłowej zamknięty. Spore utrudnienia w ruchu aut i pociągów
przemysłowa bydgoszcz
02.03.2021 | 15:44

Przejazd kolejowy przy Przemysłowej zamknięty. Spore utrudnienia w ruchu aut i pociągów

Na zdjęciu: Do zdarzenia na przejeździe przy Przemysłowej doszło około godziny 14:00. Miejsce zdarzenia zabezpieczała policja.

Fot. Kamil/nadesłane

Kierowca samochodu ciężarowego uszkodził sieć trakcyjną na przejeździe kolejowym przy ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy. Usuwanie skutków zdarzenia wywołało zmiany w organizacji ruchu zarówno pociągów, jak i pojazdów.

Jak informuje PKP PLK, do uszkodzenia sieci przez kierowcę samochodu ciężarowego z dźwigiem na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Przemysłowej i Witebskiej doszło przed godz. 14:00. Przejazd kolejowy został zamknięty, co wywołało zmiany w ruchu pojazdów – przez przecięcie się ulicy Witebskiej z linią kolejową nr 18 w kierunku Torunia przejeżdża wielu kierowców, także tych próbujących ominąć korki na zwężonych Wiaduktach Warszawskich.

PKP PLK podkreśla, że na miejscu pracują służby techniczne PLK. Naprawę wykona pociąg sieciowy. – Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są przekazywane podróżnym poprzez zapowiedzi głosowe na stacjach i przystankach oraz na Portalu Pasażera – przekazuje biuro prasowe PKP PLK.

Aktualizacja: Ruch pociągów jest prowadzony po jednym torze. Opóźnienia pociągów wynoszą około 30 minut. PKP PLK przewiduje, że utrudnienia potrwają do godziny 22:00.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mike
Mike
4 miesięcy temu

Czyli co? Jakiś gość wjechał ciężarowym, zerwał trakcję kolejową i zwyczajnie spierd0lił z miejsca zdarzenia? Bo nie zostało to wyjaśnione w temacie, a pozostawiona została luka.

Powiązane treści