Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dobre wieści z ZDMiKP. Oferty na utwardzenie gruntówek mieszczą się w budżecie

Dodano: 13.05.2023 | 08:38

Na zdjęciu: Większość ulic zostanie wyłożona ekokostką.

Fot. ZDMiKP

ZDMiKP otworzył oferty w pierwszych dwóch przetargach na utwardzenie ulic, które zostanie sfinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Większość z nich mieści się w budżecie, co oznacza, że niebawem rozpocznie się realizacja prac.

W lutym Bydgoszcz otrzymała 30 milionów dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki temu ZDMiKP mógł rozpocząć przygotowania do realizacji inwestycji zgłoszonych we wniosku. W ramach pierwszego postępowania drogowcy szukają wykonawcy przebudowy fragmentu ulicy Kromera w Fordonie oraz Kotowicza na Jarach. Zadanie w Fordonie jest planowane od 13 lat: prace obejmą odcinek na wysokości SP 67 oraz budowę miejsc postojowych na terenie między wejściem do szkoły a ulicą. Ulica Kotowicza miała zostać utwardzona w części w oparciu o środki z BBO, lecz w wyniku pozyskaniu dofinansowania przebudowa obejmie całą ulicę.


CZYTAJ TAKŻE: Znamy nową listę ulic do utwardzenia. Są też pierwsze przetargi


W czwartek, 11 maja ZDMiKP otworzył oferty w przetargu. Jak się okazało, propozycje firm budowlanych mieszczą się w zakładanym budżecie. W przypadku Kromera, najtańsze oferty złożyły spółki Betpol (2,9 miliona) i Brukop (3,1 miliona) – ZDMiKP zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 3,3 miliona. Jeśli chodzi o ulicę na Jarach, drogowcy chcieli wydać na jej utwardzenie 899 tysięcy złotych: wszystkie oferty nie przekroczyły tej kwoty, a najtańszą złożyło Przedsiębiorstwo Budowlane Michał Burzyński z Sadek (799 tysięcy).

Drugie postępowanie dotyczyło natomiast utwardzenia ośmiu bydgoskich ulic ekokostką. Jest to nawierzchnia przepuszczalna, ale w odróżnieniu od płyt ażurowych nie ogranicza tonażu dla ruchu pojazdów. W ramach powyższych działań drogowcy ogłosili przetarg podzielony na dwa pakiety: pierwszy obejmuje odcinki ulic Charzykowskiej, Szamarzewskiego, Baranowskiego i Piaski, a drugi ulice Janowiecką, Kętrzyńską, Ciechocińską i Żeromskiego. W postępowaniu udział wzięło osiem firm, które złożyły oferty na wykonanie każdego z pakietów.

W przypadku pierwszego najtańszą propozycję przedstawiła spółka Projbud Drogownictwo z Białych Błot (2,3 miliona złotych). Oferty poniżej budżetu drogowców, określonego na 3,1 miliona złożyły także Bogmar, Rem-bud 2, BPRD i Brukop. Przetarg na drugi pakiet także może paść łupem Projbudu, który zaoferował wykonanie czterech ulic za nieco ponad dwa miliony złotych: oferty mieszczące się w założonej przez drogowców kwocie 2,7 miliona złożyły także przedsiębiorstwa Affabre, BPRD, Rem-Bud 2, Brukop i Bogmar.

W piątek drogowcy ogłosili przetarg na utwardzenie kolejnych ulic: Pogodnej i Syrokomli na Jarach. Firmy budowlane mogą składać oferty do 25 maja.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Bydgoszcz z dofinansowaniem na remonty ulic

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Staś
Staś
1 rok temu

Jak na Kromera zostaje 400 tys. złotych oszczędności, to mogliby w całości ul. Kromera zmodernizować, a nie tylko wybudować parking dla szkoły. Ciekawe też ile wcześniej zapłacono budowniczemu basenu z tzw. wolnej ręki za część parking przy basenie