Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Bydgoszcz z dofinansowaniem na remonty ulic

Dodano: 09.02.2023 | 10:46

Na zdjęciu: O przekazaniu środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg informowali podczas konferencji prasowej politycy PiS (od lewej): Ewa Kozanecka, Tomasz Latos i Piotr Król.

Fot.

Ponad 146 milionów złotych trafi w tej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na Kujawy i Pomorze. Najwyższe możliwe dofinansowanie – 30 mln zł – otrzymało m.in. miasto Bydgoszcz, które przedstawiło już także listę ulic do remontu.

Tylko w tym roku – jak mówił podczas konferencji prasowej bydgoski poseł PiS Tomasz Latos – na wszystkie samorządy w ramach funduszu przeznaczono kwotę blisko 15 miliardów złotych. – To ponad 18 tysięcy kilometrów dróg i wiele projektów, z czego 1,2 tys. dotyczyło gmin, a kolejne kilkaset – powiatów – dodawał. Na Kujawy i Pomorze łącznie trafi kwota 146,2 mln zł.

Najwyższe dofinansowanie w tegorocznej edycji – w wysokości 30 mln zł – otrzymały miasta Bydgoszcz i Toruń. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Piotr Król podkreślał: – Gros samorządów sygnalizowało nam, że nie mają środków na budowę dróg, ale też na utrzymanie tego zasobu, który posiadają. Jak tłumaczył, w pierwszych edycjach programu, wsparcie kierowane było do mniejszych samorządów. – W kolejnych edycjach programu znajdą państwo wyniki wsparcia także dla dużych miast wojewódzkich – podkreślał. W całym województwie dofinansowanych zostało w sumie 139 zadań na łączną długość ponad 200 km dróg.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: lista ulic do remontu w Bydgoszczy

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Bydgoszcz złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków centralnych pod koniec sierpnia 2022 r. – Otrzymaliśmy zakładane 30 milionów złotych, więc prace budowlane mogą ruszyć jeszcze w tym roku – informuje ZDMiKP. Drogowcy precyzują, że do programu zgłosili te zadania, które już posiadają niezbędne pozwolenia, jak również gotową dokumentację. Wiadomo też, że remonty dofinansowane są w 50%, drugie 50% opłacone będzie z miejskiego budżetu. – Z centralnym dofinansowaniem będziemy mogli zlecić przebudowę pakietu dróg osiedlowych, ponieważ po rządowych cięciach w finansowaniu samorządów straciliśmy możliwość rozpoczynania nowych dużych  inwestycji wyłącznie w oparciu o środki miasta – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Jak tłumaczy, miasto po raz pierwszy mogło ubiegać o środki z programu. – Przez ostatnie 7 lat był on dedykowany wyłącznie mniejszym samorządom. Dużym wyzwaniem jest zabezpieczenie własnych środków w budżecie, czyli drugich 30 mln zł. Niestety wiele innych bydgoskich wniosków składanych w innych programach  związanych z rozbudową infrastruktury drogowej rząd przekreślił, na przykład szczególnie ważny dla rozwoju gospodarczego plan modernizacji dróg po dawnych państwowych zakładach chemicznych – dodaje.

LISTA ULIC DO PRZEBUDOWY NA BYDGOSKICH OSIEDLACH

Grodzka, Przy Zamczysku, Pod Blankami, Jana Kazimierza, Przyrzecze, Malczewskiego, Zaułek, Iławska (prostopadły odcinek do Fordońskiej), Janowiecka, Kętrzyńska, Ciechocińska, Żeromskiego, Charzykowska (od Bruskiej do Wiejskiej), Szamarzewskiego (od Piaski do Błotnej), Baranowskiego (od Smukalskiej do Baranowskiego 71), Piaski (od Szamarzewskiego do Piaski 8), Kotowicza, Kromera, Pogodna i Syrokomli.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Onufry
Onufry
1 rok temu

Mamy już 9 dzień lutego, więc zapewne Bruski z kolesiami z partii już roztrwonili cały budżet Bydgoszczy na ten rok dlatego nie będzie wkładu miasta w te inwestycje drogowe.

kazik
kazik
1 rok temu

Pietrek tak w dwóch zdaniach wyjaśnij Bydg. 30 mln., Następnie miasta podobnej wielkości rydzykowo 30 mln. Grudziądz 4,5 , Włocławek 2 mln. Inowrocław 521 tyś a miasteczka Golub- Dobrzyń , Chełmno ok 2 mln.Czy ktoś to rozumie ? Pleban za namawianie rencistów i emerytów do wstąpienia do wojska za kilka spotów w marginalnej tv dostaje 750 tyś a Inowrocław na drogi 500 tyś czy was poj…. Czym tłumaczyć taką dotacje dla miasteczek dookoła rydzykowa ? To że w sejmie na pis mówią złodzieje , szemrane towarzystwo to prawda !!!!!!!!

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Dalej ulica Bortnowskiego mimo środków odsunięta do realizacji na ten rok .To skandal!!!
Brak oświetlenia i dziury na pół metra.Czy 40 lat czekania na utwardzenie ulicy to jeszcze mało?