Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrzetarg na projekt rewitalizacji nabrzeża w Starym Fordonie unieważniony
Stary Fordon Rewitalizacja
07.07.2018 | 12:52

Przetarg na projekt rewitalizacji nabrzeża w Starym Fordonie unieważniony

Urząd miasta będzie musiał ogłosić ponowny przetarg.

Na zdjęciu: Koncepcja zagospodarowania nabrzeża autorstwa firmy Pas Projekt z Nadarzyna.

Fot. UMB

Ogłoszony w czerwcu przetarg na wykonanie projektu oczekiwanej rewitalizacji nabrzeży Starego Fordonu został unieważniony. Nie złożono bowiem żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu. 

Postępowanie, w którym urząd miasta miał wybrać projektanta nabrzeży, zostało ogłoszone 21 czerwca. Ratusz zapowiadał, że wizja nadwiślańskiego otoczenia ma zostać wykonana do połowy 2019 roku, tak by w 2020 roku można było rozpocząć roboty budowlane. 5 lipca wydział zamówień publicznych opublikował jednak informacje, że w przetargu nie złożono żadnych ofert, których nie można było odrzucić. Urzędnicy będą musieli ponownie ogłosić postępowanie.

Przygotowania do rewitalizacji Starego Fordonu wciąż trwają. ZDMiKP wciąż sprawdza projekt wykonawczy pierwszego etapu inwestycji, czyli remontu Bydgoskiej i okolicznych uliczek. Dopiero po zakończeniu procedur jednostka miejska będzie mogła ogłosić przetarg na prace budowlane. Później miasto zamierza zainwestować w poprawę wyglądu fordońskiego rynku. W tym roku zostanie za to utwardzona ulica Celna – mieszkańcy zgłosili projekt przebudowy drogi do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa zdobyła najwięcej głosów w Starym Fordonie i doczeka się realizacji – niedawno podpisano umowę z wykonawcą, który ma niebawem zacząć prace.

CZYTAJ WIĘCEJ: Startuje przebudowa ulicy w Starym Fordonie