Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeInwestycja w Starym Fordonie. Startuje przebudowa ulicy
celna stary fordon
04.07.2018 | 10:52

Inwestycja w Starym Fordonie. Startuje przebudowa ulicy

Na zdjęciu: Ulica Celna znajduje się przy SP nr 4 w Starym Fordonie.

Fot. BB

Firma Affabre wygrała przetarg na utwardzenie ulicy Celnej w Starym Fordonie. Miasto przekazało jej już plac budowy, lecz na razie nie ruszyły tam żadne prace.

Celna to niespełna dwustumetrowa uliczka w najstarszej części Fordonu, położona tuż obok szkoły podstawowej nr 4. Korzysta z niej wielu uczniów, zamieszkujących bloki znajdujące się w rejonie ulicy Pielęgniarskiej. Gruntówka, zwłaszcza po opadach deszczu i w okresie zimowym, znajdowała się w fatalnym stanie. W ubiegłym roku mieszkańcy zgłosili do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego projekt utwardzenia ulicy. Zdobył on aż 1124 głosy, co było drugim wynikiem w całym mieście.


CZYTAJ WIĘCEJ: Ulica w Starym Fordonie będzie utwardzona


Przetarg na wykonanie prac budowlanych wygrała firma Affabre, która zaproponowała kwotę 565 tysięcy złotych. Prace miały się zacząć 29 czerwca, kiedy to zarząd dróg zaplanował przekazanie placu budowy. Wczoraj na Celnej nie było jednak widać żadnych oznak początku robót.

W ramach przebudowy ulicy zaplanowano stworzenie pieszojezdni wyłożonej kostką betonową o szerokości 6,5 metra. Powstaną na niej dwa progi zwalniające, a także wyznaczone zostaną miejsca postojowe. Po remoncie Celna będzie ulicą jednokierunkową – ruch będzie odbywał się od ulicy Wyzwolenia w kierunku ulicy Cechowej. Ponadto, skrzyżowanie z Cechową zyska wyniesienie, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Prace mają zakończyć się na przełomie września i października.

Stary Fordon wciąż jednak czeka na start najbardziej oczekiwanej inwestycji, czyli przebudowę ulicy Bydgoskiej wraz z przyległymi uliczkami. Stanowi ona pierwszy etap rewitalizacji Starego Fordonu. ZDMiKP wciąż przygotowuje przetarg na wykonanie prac. Miasto prowadzi za to postępowanie, które wyłoni wykonawcę projektu budowlanego rewitalizacji nabrzeża.

CZYTAJ WIĘCEJ: Urząd miasta ogłosił przetarg na wykonanie projektu budowlanego nabrzeża Wisły