Bydgoszcz
-5C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -4 • L -6
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrzetarg na przebudowę Rynku w Fordonie unieważniony. Będzie nowy
stary fordon, wizu - mat. prasowe 3
15.01.2020 | 15:06

Przetarg na przebudowę Rynku w Fordonie unieważniony. Będzie nowy

Na zdjęciu: Tak zostanie zagospodarowany rynek w Starym Fordonie.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej unieważnił przetarg na przebudowę Rynku w Starym Fordonie. Niebawem zostanie jednak ogłoszone kolejne postępowanie.

W postępowaniu wzięły udział cztery firmy – Polskie Surowce Skalne z Bielan Wrocławskich, bydgoski Betpol, Prasbet z Grudziądza i Steinbudex ze Świdnicy. Ostatecznie oferty dwóch z nich zostały odrzucone – urzędnicy poddali pod ocenę propozycje Betpolu i Prasbetu. Jak informowaliśmy, wszystkie oferty przekroczyły zakładany budżet, wynoszący 4,75 miliona złotych. Prasbet w swojej ofercie zapisał kwotę 8,2 miliona złotych, a Betpol aż 9,86 miliona. Zgodnie z przewidywaniami ZDMiKP zdecydował się na unieważnienie przetargu.

Jednak jak informuje Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, na początku roku drogowcy ogłoszą kolejny przetarg na remont placu. Podobnie jak przy pierwszym przetargu, odbędzie się on w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Przebudowa Rynku w Starym Fordonie ma być kolejnym etapem rewitalizacji tej części Bydgoszczy. W ubiegłym roku zakończono remont ulicy Bydgoskiej, a w planie na ten rok są też pierwsze prace w rejonie Wisły – społecznicy ze Starego Fordonu poinformowali jednak, że firma Pas Projekt, odpowiadająca za koncepcję bulwarów, nie poprawiła wskazanych przez drogowców wytycznych w projekcie – dwa dni temu ZDMiKP dało jej dwa tygodnie na wprowadzenie zmian.

Autorami koncepcji przebudowy Rynku są poznaniacy Łukasz Pieńczykowski i Jakub Bartkowiak. Ich wizja została uznana za najlepszą w konkursie, który zakończył się w grudniu 2017 roku. Architekci, zgodnie z sugestiami mieszkańców, wprowadzili ograniczenie ruchu kołowego na Rynku oraz wprowadzenie rozwiązań sprzyjających ruchowi pieszemu. Nawierzchnia placu ma być utrzymana na jednej wysokości – będzie ona w większości wykonana z kostki granitowej szarej.

Podczas remontu placu wyremontowany zostanie też pomnik, istniejący na rynku. Po przebudowie plac zyska też fontannę. Ponadto, w ramach inwestycji wykonawca dostarczy oraz zamontuje na Rynku – tak jak przy synagodze obok ulicy Bydgoskiej – starą pompę wodną. Na placu pojawi się też więcej zieleni oraz siedzisk.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Swuadomt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Swuadomt
Gość
Swuadomt

Zapewne zwyciezca nie uwzglednil wycieczki do Chin by obejzec proces produkcji jskegos tam badziewia.

Powiązane treści