Bydgoszcz
9C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 11 • L 8
11C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzewozy Regionalne z tańszymi biletami. Skorzystają mieszkańcy regionu
Bydgoszcz Wschód
16.10.2015 | 18:16

Przewozy Regionalne z tańszymi biletami. Skorzystają mieszkańcy regionu

Na niższe ceny od najbliższego poniedziałku mogą liczyć osoby dojeżdżające cyklicznie do pracy oraz seniorzy.

Na zdjęciu: Z oferty Przewozów Regionalnych będą mogli skorzystać między innymi mieszkańcy Bydgoszczy, Inowrocławia oraz Mogilna.

Fot. Eryk Dominiczak

Na najbliższy poniedziałek, 19 października Przewozy Regionalne zapowiedziały wprowadzenie nowych, promocyjnych ofert biletowych. Obejmą one nie tylko połączenia pomiędzy stolicami województwa kujawsko-pomorskiego, ale również trasy wiodące z Mogilna czy Inowrocławia.

W przyszłym tygodniu w życie wejdą dwie propozycje taryfowe spółki – „Kolej dla Ciebie” oraz „Kolej dla Seniora”. – Dzięki temu będzie można skorzystać z szybkich i tanich przejazdów na trasie z Inowrocławia do Bydgoszczy bądź Torunia i z powrotem. Seniorzy z kolei będą mieli możliwość skorzystać z promocyjnych cen w pociągach jadących z Bydgoszczy do Torunia, z Torunia do Mogilna oraz z Inowrocławia do Bydgoszczy – wylicza Anna Kubacka z biura prasowego Przewozów Regionalnych.

Na pierwszej z ofert mają skorzystać przede wszystkim osoby systematycznie podróżujące do pracy bądź szkoły. I tak, przykładowo, bilet miesięczny „tam i z powrotem” kosztował do tej pory 239 złotych. Od poniedziałku będzie można skorzystać z 35-procentowej obniżki ceny – bilet będzie kosztował 155,35 zł. O blisko 70 złotych mniej zapłacą z kolei podróżni jeżdżący na odcinku Inowrocław Toruń – cena ze 199 zł spadnie do 129,35 zł. Na kilkudziesięciozłotowe zniżki mogą liczyć także osoby korzystające z ulg ustawowych.

Osoby, które ukończyły 60 rok życia, będą mogły w promocyjnych cenach dotrzeć do kilku miast regionu. W ramach „Kolei dla Seniora” za przejazd z Bydgoszczy do Mogilna zapłacą oni niespełna 4,83 zł, oszczędzając ponad 11 zł. Z miasta nad Brdą do Inowrocławia bilet będzie kosztował z kolei 3,51 zł zamiast 8 zł. – Dzięki temu Przewozy Regionalne będą konkurencyjne cenowo w stosunku do konkurencji – chociażby przewoźników busowych czy autobusowych – zapewnia Kubacka.


Powiązane treści