Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przychodnia w Fordonie wojuje z nielegalnym parkowaniem. Jej bronią – kwietniki

Dodano: 17.03.2021 | 19:27

Na zdjęciu: Na terenie przy przychodni Nowy Fordon stoją już betonowe kwietniki, które mają uniemożliwić kierowcom nielegalne parkowanie.

Fot. BB

Teren przy przychodni Nowy Fordon od lat służy mieszkańcom jako ciąg komunikacyjny. W pobliżu budynku rosną jednak drzewa i ostały się kępy trawy. Lecznica chce chronić skrawek zieleni przed parkowaniem samochodów, które w ostatnich miesiącach parkowały pod budynkiem i zdecydowała się ogrodzić teren betonowymi kwietnikami.

Skrzyżowanie ulic Fieldorfa-Nila i Kleina na osiedlu Przylesie. To przy nim mieści się siedziba przychodni Nowy Fordon. Teren przy Fieldorfa-Nila, jak wiele w Fordonie, to tak zwany przedept – czyli trawnik, który stał się szlakiem pieszym. Pomimo że mówimy o skrzyżowaniu położonym w samym centrum osiedla, tuż przy punktach handlowo-usługowych i wspomnianej lecznicy, próżno tu szukać chodnika.
Wzrost liczby posiadanych samochodów sprawił, że w ostatnich miesiącach teren przy przychodni stał się dzikim parkingiem. Dawny trawnik został rozjechany, a samochody stawały praktycznie przy samym budynku przychodni. Mieszkańcy (np. poprzez aplikację Dbamy o Bydgoszcz) zgłaszali ten proceder. Jak się okazało – skutecznie. W minionym tygodniu na terenie przy Fieldorfa-Nila pojawiły się taśmy wygradzające teren, a także palety z betonowymi klombami. To był znak, że w tym miejscu w trwały sposób zablokowana zostanie możliwość parkowania.

Przychodnia w Fordonie wojuje z nielegalnym parkowaniem. Jej bronią - kwietniki

Zobacz również:

W Fordonie powstanie park handlowy

Kto zlecił prace na osiedlu Przylesie? Najpierw skierowaliśmy pytanie do ZDMiKP, lecz rzecznik prasowy Tomasz Okoński skierował nas do urzędu miasta. W ratuszu usłyszeliśmy jednak, że zarządcą terenu jest Administracja Domów Miejskich, a przychodnia Nowy Fordon go dzierżawi. I to właśnie przychodnia zleciła prace w swoim otoczeniu. – W związku z narastającą dewastacją terenów zielonych przez parkujące samochody, niszczeniem chodników oraz w trosce o bezpieczeństwo pieszych, przychodnia postanowiła postawić betonowe donice – poinformowała Dorota Zalewska, specjalistka biura zarządu ADM. Faktyczne wygrodzenie terenu poprzez ustawienie klombów jeszcze się nie rozpoczęło, ale kierowcy przestali już tam parkować.

Problem związany z parkowaniem aut na terenach zielonych i chodnikach to spora bolączka całego osiedla Przylesie. Jak zgłaszają mieszkańcy, szczególnie dotkliwa staje się sytuacja na dalszym odcinku ulicy Nila, zwłaszcza na wysokości SP 66, gdzie kierowcy parkują na chodnikach i przy płocie szkoły. Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa udostępniła bezpłatnie mieszkańcom teren dawnego parkingu strzeżonego przy ulicy Rupniewskiego, lecz mimo oświetlenia i widoczności z wielu balkonów nadal nie jest on zapełniony. Wieczorami miejsca można także znaleźć przy pawilonie handlowym „Galeria Przylesie”.

W ostatnich dniach spore emocje budzą interwencje związane z parkowaniem na Kapuściskach. Na facebookowej stronie osiedla toczą się dyskusje o regularnych interwencjach straży miejskiej, zwłaszcza na ulicy Walecznych. Municypalni reagują także na zgłoszenia w innych częściach miasta, nakładając mandaty za nieprzepisowe parkowanie – tego typu akcje przeprowadzono m.in. na Śródmieściu, Wyżynach czy osiedlu Bajka w Fordonie.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartłomiej
Bartłomiej
3 lat temu

Sesnacja! Co za zdecydowany ruch przychodni. Zagorzała walka o kilka m2. To jest właśnie przejaw jak się ludziom nudzi. Pomijam fakt, że na Nila to emeryci mają problem o wszystko i ze wszystkimi. Nie ma za to problemu iść do Biedronki po jedną bułkę, pojeździć komunikacją miejską i stać z rówieśnikami pod blokiem parę godzin.

Jacek
Jacek
3 lat temu

W tym miejscu potrzebny jest chodnik, a nie betonowe zasieki.