Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

ZDMiKP próbuje promować Park & Ride… i zmienia nazwy kilku przystanków

Dodano: 30.12.2022 | 14:00

Na zdjęciu: Tablice z lekko zmienionymi nazwami przystanków w obrębie parkingów Park & Ride pojawiły się już na wiatach.

Fot. BB

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej postanowił zmienić nazwy przystanków znajdujących się w pobliżu parkingów Park & Ride. Od 1 stycznia inaczej będzie nazywać się również przystanek Gdańska/Dworcowa.

Bydgoski system „Parkuj i Jedź” to na razie olbrzymi niewypał. 28 grudnia otwarto czwarty parking – w Fordonie, przy pętli Przylesie – lecz podobnie jak w przypadku wcześniej uruchomionych nie cieszy się jakimkolwiek zainteresowaniem. ZDMiKP postanowił podjąć kolejne działanie, by zaznaczyć obecność systemu w mieście: od 1 stycznia 2023 roku przystanki przy parkingach zyskają dodatkowy człon „P+R”. Decyzja wywołała konieczność wymiany kilkunastu tablic na wiatach przystankowych, co wiązało się z kosztami.

Od 1 stycznia przystanki przy parkingach będą nazywać się następująco: Las Gdański P+R; Rondo Kujawskie P+R; Przylesie P+R; Urząd Miasta P+R; Nowy Rynek P+R oraz Rondo Maczka P+R. To nie jedyna zmiana, jaką od Nowego Roku serwują drogowcy: zmianie ulegnie również nazwa przystanku Gdańska/Dworcowa na Plac Praw Kobiet.

Wraz z końcem roku, drogowcy postanowili też dokonać zmiany dotychczasowego logo. Pomarańczowo-czarną literę „Z” zastąpi nawiązujący do niej symbol. Jak Wam się podoba?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Moki
Moki
8 miesięcy temu

Jednak ci bydgoscy drogowcy mają coś z deklem, ale nie wiedziałem że aż tak!

Loki
Loki
8 miesięcy temu

Głupcy, bawią się publiczną kasą

Zenon
Zenon
8 miesięcy temu

Wydatkowaniem srodkow publicznych na te parkingi PR powinna zajac sie prokuratura!!! Publiczne pieniadze a bawia sie jak swoimi.
Bruksela dofinansowala ten pomysl ale teraz powinna zazadac zwrotu – placic powinien dyrektor ZDMIKP wraz z genialnym Prezydentem Bydgoszczu.