Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRatunek przybędzie na dwóch kołach. W Bydgoszczy pojawi się motoambulans
pogotowie ratunkowe Bydgoszcz
11.02.2016 | 09:55

Ratunek przybędzie na dwóch kołach. W Bydgoszczy pojawi się motoambulans

Od początku marca na bydgoskich ulicach będziemy mogli spotkać ratownika medycznego na motocyklu.

Na zdjęciu: Motoambulans ma docierać do poszkodowanych szybciej niż tradycyjne karetki.

Fot. Leszek Grabowski

Już za kilkanaście dni w Bydgoszczy swój debiut będzie miał motoambulans. Za jego kierownicą usiądzie ratownik medyczny i doświadczony motocyklista w jednym.

O wcieleniu w życie pomysłu medyków informuje Radio PiK. Od 1 marca jeden z bydgoskich ratowników będzie wyjeżdżał na akcje motorem Suzuki DL 1000. Ma to być panaceum na szybkie pokonywanie dystansu do poszkodowanych w wypadkach na terenie miasta. Szczególnie istotne jest to w godzinach szczytu, gdy na wielu ulicach tworzą się korki i tradycyjne ambulanse mają problem z przedarciem się przesz kordon pojazdów.

Aktualnie trwa przystosowanie jednośladu do potrzeb Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Motocykl ma posiadać wszelkie atrybuty pojazdu uprzywilejowanego. – Na jego pokładzie znajdzie się sprzęt, dzięki któremu możliwe będzie wykonanie pomocy rozszerzonej, czyli takiej, której może udzielić ratownik medyczny – wyjaśnia na antenie Radia PiK Przemysław Paciorek, szef WSPR.

Motoambulans będzie jeździć po Bydgoszczy do końca października. Program ma charakter pilotażowy. Medycy już zapowiadają, że zwrócą się do wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z prośbą o zakup podobnego pojazdu. Suzuki, który w marcu pojawi się na bydgoskich ulicach, jest wypożyczony od bydgoskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ratunkowego.


Powiązane treści