Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ratusz ma dwa miliony na remont MDK nr 5. Potencjalni wykonawcy chcą więcej

Dodano: 28.04.2023 | 17:01

Na zdjęciu: Budynek fordońskiego MDK czeka na remont.

Fot. BB

W przetargu na termomodernizację budynku Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Fordonie złożono sześć ofert. Wszystkie jednak przekraczają zakładany przez miasto budżet, wynoszący dwa miliony złotych.

Jak informowaliśmy na początku kwietnia, urząd miasta szuka wykonawcy remontu budynku MDK nr 5 przy ulicy Krysiewiczowej 8 na fordońskim osiedlu Przylesie. Obiekt powstał na przełomie lat 80. i 90. XX wieku na podstawie powtarzalnego projektu i początkowo funkcjonowało w nim przedszkole. Obecnie jest on już przestarzały i generuje duże straty ciepła, dlatego w 2021 roku ratusz wybrał projektanta jego termomodernizacji. W ostatnich tygodniach urzędnicy rozpisali natomiast postępowanie, w którym szukają wykonawcy prac budowlanych.


Budynek MDK nr 5 w Fordonie przejdzie metamorfozę [ZOBACZ WIZUALIZACJE]


– Wykorzystujemy ostatnie środki z poprzedniej perspektywy unijnej. Mamy ścisłe terminy – wybieramy zatem budynki, które mają już gotową dokumentacje i mają odpowiednią wielkość. Do końca roku nie wykonalibyśmy większych inwestycji – tak podczas środowej sesji rady miasta wiceprezydent Michał Sztybel uzasadniał wybór inwestycji w budynek MDK nr 5. Remont ma bowiem zostać wykonany do końca 2023 roku.

Dziś (28 kwietnia) poznaliśmy oferty w przetargu. Wszystkie przekraczają zakładany przez magistrat budżet, ustalony na dwa miliony złotych. Najtańszą propozycję przedstawiła bydgoska firma Malibud (4,4 miliona złotych), a później warszawskie przedsiębiorstwo Inventive (5,5 miliona) i bydgoski PUBR (5,9 miliona). Pozostałe oferty, złożone przez inne miejscowe przedsiębiorstwa (Kor-pol, Kontbud i Bydgostę) przekraczają sześć milionów złotych. W maju ratusz podejmie decyzje, co dalej z postępowaniem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments