Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRatusz planuje sprzedać kamienicę w centrum Bydgoszczy. Wiemy, ile może na niej zarobić
Paderewskiego 21 Bydgoszcz
26.10.2021 | 17:21

Ratusz planuje sprzedać kamienicę w centrum Bydgoszczy. Wiemy, ile może na niej zarobić

Na zdjęciu: Kamienica przy ulicy Paderewskiego 21 została wybudowana w 1910 roku. Znajduje się w gminnej ewidencji zabytków.

Fot. Eryk Dominiczak

Urząd miasta chce znaleźć kupca dla ponad 100-letniej kamienicy przy ulicy Paderewskiego 21 w Śródmieściu. Cena wywoławcza to ponad dwa miliony złotych.

W ubiegłym tygodniu kamienica wybudowana w 1910 roku trafiła do wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Nowego właściciela ratusz zamierza znaleźć w drodze ustnego, nieograniczonego przetargu. Zanim ogłosi jego termin, zgodnie z prawem wykaz musi być podany do publicznej wiadomości przez trzy tygodnie. W przypadku budynku przy ul. Paderewskiego datą graniczną jest 9 listopada. Do 30 listopada z kolei do urzędników mogą zgłaszać się osoby, które posiadają prawo pierwokupu nieruchomości (chociażby ze względu na bycie poprzednim właścicielem – przed grudniem 1990 roku – czy jego spadkobiercą).

Kamienica przy Paderewskiego 21 posiada pięć kondygnacji. Na dole znajduje się częściowo podpiwniczone pomieszczenie, które może służyć za lokal usługowy. W przeszłości mieściła się tam między innymi hurtownia wyrobów jubilerskich. Na parterze oraz kolejnych piętrach znajduje się natomiast sześć mieszkań. Łączna powierzchnia użytkowa to dokładnie 481 metrów kwadratowych. Działka, na której znajduje się budynek, ma z kolei nieco ponad 300 metrów kwadratowych.

Zgodnie z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego, funkcje lokali w kamienicy mogą ulec zmianie. W budynku – w dowolnych proporcjach – mogą funkcjonować zarówno mieszkania, jak i pomieszczenia usługowe. Obiekt znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Cena wywoławcza, którą podaje urząd miasta, to 2,2 miliona złotych.

Niedaleko sprzedawanej kamienicy w przyszłości ma powstać kampus Akademii Muzycznej. W sąsiedztwie powstaje również kompleks mieszkaniowy Sens, za który odpowiedzialna jest firma Budlex.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści