Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oto plany inwestycji mieszkaniowej na Jachcicach. Tym razem się uda?

Dodano: 09.09.2022 | 13:40

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać inwestycja przy Żeglarskiej 71.

Fot. RE Development

Nowy właściciel terenu przy ulicy Żeglarskiej, należącego niegdyś do Nordic Development – spółka RE Development – zaprezentowała pierwsze wizualizacje i informacje na temat inwestycji mieszkaniowej w tej lokalizacji. Na Jachcicach ma powstać sześć budynków, w których łącznie powstanie 118 lokali.

Nordic Development to firma, która zasłynęła kilkoma dużymi inwestycjami w Bydgoszczy; m.in. metamorfozą wieżowca Famoru, kompleksem budynków na osiedlu Eskulapa czy budową Nordic Haven. Później deweloper popadł w olbrzymie kłopoty finansowe – przyczyniła się do nich m.in. budowa Nordic Astrum. Tereny upadłej spółki były sprzedawane bądź licytowane przez komorników. Nie inaczej było z działką na Jachcicach.

Przy ulicy Żeglarskiej 71 Nordic planował budowę pięciu budynków mieszkalnych: w 2017 roku wydano pozwolenie na ich budowę – w odróżnieniu od Nordic Astrum, prace w zachodniej części Bydgoszczy nie jednak zdążyły wystartować. Ostatecznie działka trafiła w ręce RE Development – warszawskiej spółki, mająca na koncie inwestycje zarówno w stolicy, jak i Łodzi, dysponującej ponadto portfelem nieruchomości zlokalizowanych m.in w Szczecinie czy w Bieszczadach. Jej akcjonariuszami są fundusze inwestycyjne zarządzane przez Opera TFI; członkowie jej zarządu i rady nadzorczej są związani także ze firmą SkyCash, która stworzyła aplikację oferującą – m.in. w Bydgoszczy – możliwość zakupu biletu komunikacji miejskiej czy uiszczenia opłaty za parkowanie.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy właściciel terenu Nordica w Fordonie uporządkował działkę. Wiemy, dlaczego


Jak już informowaliśmy, RE Development planuje zrealizowanie przy Żeglarskiej inwestycji mieszkaniowej. Zimą tego roku miejscy urzędnicy rozpatrywali wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami. Niedawno spółka na swojej stronie internetowej ujawniła pierwsze szczegóły inwestycji.

RE Development – więcej o inwestycji przy Żeglarskiej

RE Development planuje budowę sześciu budynków wielorodzinnych z usługami (te mają znaleźć się na parterze budynków B1 i B4 zlokalizowanych od strony ulicy Żeglarskiej). Łącznie ma w nich powstać 118 mieszkań. Obiekty mają być wyposażone w garaże podziemne, obok których lokalizowane są także pomieszczenia techniczne i gospodarcze (węzeł cieplny oraz zaplecza miejsc postojowych, tzw. schowki). Budynki mają być maksymalnie dwupiętrowe i posiadać od jednej do dwóch kondygnacji podziemnej.

Inwestor podkreśla, że nowy kompleks będzie spełniać warunki dostępności dla osób niepełnosprawnych: minimum jedno wejście do każdego budynku ma być dostępne jest z poziomu terenu, a komunikację zapewnią windy.

Budynki zaprojektowano zgodnie z zapisami MPZP dot. kształtowania ładu przestrzennego – modernistyczna forma budynków nawiązuje do zabudowy mieszkaniowej zlokalizowanej po przeciwnej stronie ulicy Żeglarskiej. Budynki charakteryzują się prostymi bryłami o dachach płaskich i ograniczonym detalem architektonicznym. Na ostatnich kondygnacjach zaprojektowano antresole mieszkań pierwszego piętra. „Tektonika” budynków jest spójna z zabudową tarasową (kaskadową) opisaną w projekcie zagospodarowania terenu – podkreśla RE Development.

Projektantem budynków jest toruńskie biuro RDV Architekci. Na razie inwestycja jest na etapie przygotowawczym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Budowa trasy S10. Podpisano umowę z wykonawcą trzeciego odcinka

0 0 votes
Article Rating
Oto plany inwestycji mieszkaniowej na Jachcicach. Tym razem się uda?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments