Bydgoszcz
16C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 16 • L 15
22C
Czw
22C
Pt
11C
Sob
18C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRekordy transakcji. W bydgoskiej komunikacji coraz więcej płatności kartą za przejazdy
open payment system bilety kartą bydgoszcz
03.02.2020 | 14:06

Rekordy transakcji. W bydgoskiej komunikacji coraz więcej płatności kartą za przejazdy

Na zdjęciu: Terminale są zamontowane zarówno w autobusach, jak i tramwajach.

Fot. Błażej Bembnista / archiwum

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy udostępnił statystyki płatności kartą w autobusach i tramwajach. W grudniu 2019 zbliżeniowo płaciło prawie ćwierć miliona pasażerów.

System płacenia kartą w bydgoskiej komunikacji publicznej działa od października 2018 roku. W przeciągu roku liczba kupujących zwiększyła się o cztery razy. Kiedy zaczynał on funkcjonować, w pierwszym miesiącu dokonano niespełna 6,7 tys. płatności kartą, podczas gdy w listopadzie 2018 r. było ich już prawie 41 tysięcy. Dwa ostatnie miesiące 2019 roku były za to rekordowe. Listopad to 229 355 transakcji, zaś w grudniu – 248 727.

Urządzenia płatnicze są już we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej.  Są one wyposażone w dotykowe ekrany. Kupujący mogą wybrać rodzaj biletu. Następnie należy przyłożyć kartę płatniczą lub smartfona obsługującego technologię NFC/HCE. Jeżeli transakcja będzie pomyślna, pojawi się informacja o zakupie biletu. W urządzeniach jest również funkcja sprawdzenia ważności biletu. Można to uczynić, przykładając ponownie kartę. Jest to ważne w przypadku kontroli.


ZOBACZ, JAK WYGLĄDA ZAKUP BILETU ZA POMOCĄ KARTY PŁATNICZEJ


W związku z coraz mniejszą liczbą punktów sprzedaży biletów i prasy, nowy system spotkał się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem pasażerów. Teraz wystarczy tylko karta płatnicza, którą przykłada się do specjalnego czytnika dotykowego w pojeździe i to wystarczy. Oczywiście w dalszym ciągu obowiązują pozostałe formy opłaty za przejazd, czyli tradycyjny bilet papierowy, jak również Bydgoska Karta Miejska – informuje ZDMiKP.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści