Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaRekrutacja na UKW dobiega końca. Jakie kierunki cieszą się największą popularnością?
UKW, Chodkiewicza - SG
28.07.2016 | 16:24

Rekrutacja na UKW dobiega końca. Jakie kierunki cieszą się największą popularnością?

Wczoraj uczelnia ogłosiła listy osób przyjętych na studia pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie.

Na zdjęciu: Kampus uczelni mieści się przy ul. Chodkiewicza.

Fot. Stanisław Gazda

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy już w październiku powita nowych studentów. Na uczelnię, jak na razie, przyjęto 1300 osób. 

W tym gronie są ci, którzy zdecydowali się na rozpoczęcie studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Znaczny wzrost liczby zainteresowanych podjęciem studiów na UKW nastąpił w II naborze. Niektórzy wciąż mogą jeszcze dołączyć do grona żaków. Na niektórych kierunkach uruchomiono dodatkowe nabory.

Zapisy nie są prowadzone już na kierunkach cieszących się największym zainteresowaniem. W tym roku najtrudniej było dostać się na psychologię, gdzie na jedno miejsce kandydowały ponad 4 osoby. Równie dużą popularność miała filologia angielska. Następne miejsca zajęły: lingwistyka stosowana j. angielski z j. niemieckim bez znajomości języka oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Zainteresowaniem, przede wszystkim maturzystów, cieszy się również ekonomia, germanistyka (bez znajomości języka), humanistyka drugiej generacji, wychowanie fizyczne i mechatronika.

W tegorocznej rekrutacji najbardziej zaskakujący był wzrost zainteresowania kierunkiem takim jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W porównaniu do zeszłego roku, liczba kandydatów wzrosła o 20%. Ta zmiana wynikać może z utworzenia nowej specjalności, jaką jest dziennikarstwo sportowe.

Wśród nowych kierunków na UKW największą popularnością cieszy się lingwistyka stosowana j. rosyjski z j. chińskim. Znacznie mniej osób wyraziło chęć studiowania wojskoznawstwa i zarządzania kryzysowego w środowisku. Pomimo tego, kierunki na pewno zostaną uruchomione.

Uczelnia wciąż czeka na zgłoszenia kolejnych kandydatów. W przyszłym tygodniu rusza dodatkowy nabór na studia stacjonarne. Pełna lista kierunków na które wciąż można się zapisać, znajduje się na stronie internetowej Uczelni. Rekrutacja zakończy się 13 września. Przypominamy, że tego dni kończy się również I tura rekrutacji na studia drugiego stopnia na UKW.


Powiązane treści