Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rekrutacja 2023. Które z bydgoskich liceów i techników są najpopularniejsze?

Dodano: 10.07.2023 | 12:50

Na zdjęciu: Która z bydgoskich szkół ponadpodstawowych cieszą się największą popularnością?

Fot. Archiwum

Tegoroczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych dobiega końca. Które bydgoskie szkoły i klasy cieszyły się największą popularnością?

Od 15 maja do 16 czerwca 2023 roku, uczniowie mogli składać wnioski do szkół pierwszego wyboru. Od 27 czerwca do 11 lipca należy uzupełnić wniosek o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Spośród bydgoskich liceów największą popularnością cieszyło się VIII Liceum Ogólnokształcące im. dra Emila Warmińskiego w Bydgoszczy. Natomiast najpopularniejszym technikum było Technikum Mechaniczne nr 10 im. Franciszka Siemiradzkiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

Najpopularniejszą klasą licealną okazała się klasa lingwistyczno-geograficzna w II Liceum Ogólnokształcącym, do której zgłosiły się 583 osoby. Natomiast klasą technikum, która cieszyła się największym zainteresowaniem, była klasa technik informatyk (ang-niem) w Technikum Mechanicznym nr 10, która zgromadziła aż 402 zainteresowanych.

Rekrutacja w Bydgoszczy – najpopularniejsze szkoły i klasy

I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy miało w tym roku 680 chętnych, z czego 302 osoby wybrały tę szkołę w pierwszej preferencji. Największą popularnością cieszyła się klasa lingwistyczna, do której chciało uczęszczać 315 uczniów.

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy miało łącznie 762 chętnych, w tym 219 w pierwszej preferencji. Najpopularniejszą klasą była klasa biologiczno-chemiczna, do której zgłosiło się 387 osób.

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy miało 985 chętnych, w tym 334 w pierwszej preferencji. Najczęściej wybierana klasą była klasa lingwistyczno-geograficzna, do której chciało uczęszczać 583 uczniów.

IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zebrało 669 chętnych, w tym 255 w pierwszej preferencji. Klasa biologiczno-medyczna zebrała najwięcej zainteresowanych, ponieważ aż 373.

V Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy miało 871 chętnych, w tym 243 osoby wybrały tę szkołę w pierwszej preferencji. Najpopularniejsza była klasa psychologiczna, do której zgłosiło się 471 osób.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy zebrało 589 chętnych, z czego 241 osób wybrało tę szkołę w pierwszej preferencji. Najczęściej wybieraną klasą była klasa medyczna (ang-hisz), do której zgłosiło się 260 osób.

VII Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy miało 877 chętnych, w tym 233 w pierwszej preferencji. Najwięcej osób zgłosiło się do klasy hist-ang-pol (ang-niem), ponieważ aż 410.

VIII Liceum Ogólnokształcące im. dra Emila Warmińskiego w Bydgoszczy zebrało aż 1177 chętnych, z czego 380 osób wybrało tę szkołę w pierwszej preferencji. Najpopularniejszą była klasa geogr-ang (ang-niem), do której zgłosiło się 557 osób.

IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy miało 704 chętnych, w tym 285 w pierwszej preferencji. Najwięcej osób zgłosiło się do klasy turystyczno-krajoznawczej, ponieważ aż 359.

XI Liceum Ogólnokształcące im. Bydgoskich Olimpijczyków Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy miało 313 chętnych, z czego 239 osób wybrało tę szkołę w pierwszej preferencji. Najpopularniejsza była klasa piłka nożna BKS Chemik, do której zgłosiło się 75 osób.

XII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy zebrało 172 chętnych, w tym 76 w pierwszej preferencji. Największym zainteresowaniem cieszyła się klasa policyjna geogr-ang-wos (ang-niem), do której zgłosiło się 131 osób.

XIII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Hallera w Bydgoszczy miało 135 chętnych, z czego 58 osób wybrało tę szkołę w pierwszej preferencji. Najwięcej osób, ponieważ aż 58, zgłosiło się do klasy geogr-ang-wos (ang-niem).

XV Liceum Ogólnokształcące im. Jeremiego Przybory z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy zgromadziło 477 chętnych, w tym 185 w pierwszej preferencji. Najpopularniejsza była klasa turystyczno-geograficzna, do której zgłosiło się 285 uczniów.

Technikum Budowlane nr 3 im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy miało 678 chętnych, w tym 294 w pierwszej preferencji. Najpopularniejsza była klasa technik renowacji elementów architektury-architektura wnętrz, do której zgłosiło się 304 uczniów.

Technikum Ekonomiczne nr 6 w Bydgoszczy zebrało 525 chętnych, z czego 213 w pierwszej preferencji. Najpopularniejszą klasą była klasa ekonomia-marketing, do której zgłosiło się 294 chętnych.

Technikum Elektroniczne nr 7 im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy miało 603 chętnych, z czego 367 osób wybrało tę szkołę w pierwszej preferencji. Największą popularnością cieszyła się klasa technik informatyk (ang-niem), która zebrała aż 370 chętnych.

Technikum Elektryczno-Energetyczne nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Bydgoszczy zgromadziło 264 chętnych, w tym 80 osób w pierwszej preferencji. Najpopularniejszą klasą była klasa technik elektryk (ang-niem), do której zgłosiło się 204 uczniów.

Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 8 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Bydgoszczy miało 564 chętnych, z czego 242 w pierwszej preferencji. Największą popularnością cieszyła się klasa technik żywienia i usług gastronomicznych, która zebrała 381 zainteresowanych.

Technikum Logistyczno-Spożywcze nr 13 w Bydgoszczy zebrało 345 chętnych, w tym 103 w pierwszej preferencji. Najpopularniejszą klasą była klasa technik logistyk (ang-niem), do której zgłosiły się 182 osoby.

Technikum Mechaniczne nr 10 im. Franciszka Siemiradzkiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy miało 720 chętnych, z czego 303 osoby wybrały tę szkołę w pierwszej preferencji. Największym zainteresowaniem cieszyła się klasa technik informatyk (ang-niem), do której zgłosiło się 402 uczniów.

Technikum Mechaniczno-Elektryczne nr 11 im. Tytusa Maksymiliana Hubera w Bydgoszczy zgromadziło 418 chętnych, w tym 151 w pierwszej preferencji. Najpopularniejszą klasą była klasa technik mechatronik (ang-niem), która zebrała 179 zainteresowanych.

Technikum nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy miało 520 chętnych, z czego 176 osób wybrało tę szkołę w pierwszej preferencji. Najpopularniejszą klasą była klasa technik fotografii i multimediów (ang-niem), do której zgłosiło się 278 osób.

Technikum nr 9 im. Marii Dąbrowskiej z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy zebrało 540 chętnych, z czego 222 osoby w pierwszej preferencji. Największym zainteresowaniem cieszyła się klasa technik reklamy (ang-niem), do której zgłosiło się 212 uczniów.

Technikum Samochodowe nr 12 w Bydgoszczy zgromadziło 323 chętnych, w tym 151 w pierwszej preferencji. Najwięcej osób, ponieważ aż 244, zgłosiło się do klasy technik poj. sam. – MOT.05.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments