Bydgoszcz
11C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSE
H 11 • L 11
22C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRektor UMK prawdopodobnie pozostanie na swoim stanowisku
27.02.2016 | 17:06

Rektor UMK prawdopodobnie pozostanie na swoim stanowisku

Andrzej Tretyn jest jedynym kandydatem w wyborach na stanowisko rektora UMK.

Na zdjęciu: Andrzej Tretyn objął stanowisko rektora UMK w 2012 roku.

Fot. Leszek Grabowski

Komisja Wyborcza Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu opublikowała listę kandydatów w wyborach na stanowisko rektora tej uczelni. Znajduję się na niej tylko jedna osoba – Andrzej Tretyn. 

Listę kandydatów zatwierdzono wczoraj (26 lutego) podczas posiedzenia komisji. Kandydaturę Tretyna zgłosili elektorzy. Wybory odbędą się 10 marca.

Prof. dr hab. Andrzej Tretyn to obecny rektor UMK. Tę funkcję pełni od 2012 roku. Z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu jest związany od 1991 roku. Przed objęciem stanowiska rektora był m.in. prorektorem odpowiedzialnym za sprawy naukowe i współpracę z zagranicą, dziekanem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, dyrektorem Instytutu Biologii i Ochrony Środowisko.

Rektor jest przeciwnikiem oddzielenia Collegium Medicum od UMK i utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, o czym mówił podczas pobytu w Bydgoszczy. Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski chciał by rektor zabrał głoś w nadzwyczajnej sesji rady miasta, lecz nie zamierza on się na niej pojawić. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.


Powiązane treści