[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jar Czynu Społecznego na Wyżynach. Wybrano wykonawcę remontu

Dodano: 22.06.2022 | 19:08

Na zdjęciu: Jar Czynu Społecznego zostanie wyremontowany.

Fot. UMB

W wyniku głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy wskazali Jar Czynu Społecznego jako miejsce, które potrzebuje remontu. Podpisano już umowę z wykonawcą prac.

Jar Czynu Społecznego jest popularną trasą wśród pieszych i rowerzystów, łączącą rondo Toruńskie z Wyżynami. W najbliższym czasie będzie remontowany odcinek między ul. Grzymały-Siedleckiego a Bełzy. Pomysł wyremontowania wsparło ponad 250 mieszkańców

Remont będzie polegał na wybudowaniu nowego oświetlenia i zmianie nawierzchni. Ok. 200 m zostanie pokrytych nowym asfaltem, a drugie tyle będzie mieć nową podbudowę. W połowie trasy powstanie miejsce do wypoczynku z ławkami. Wyremontowane zostaną również schody obok bloku przy ul. Ogrody 17.

Odnową trasy zajmie się firma BPRD, która udzieliła 5 lat gwarancji po zakończeniu inwestycji. Koszt prac wyniesie 836 tys. zł. Roboty rozpoczną się latem i potrwają ok. 4 miesięcy.

Obecnie do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać pomysły w kategoriach:

  • małe projekty społeczne
  • mikroprojekty osiedlowe
  • duże zadania ponadosiedlowe
  • projekty na wybranych osiedlach
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments