Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Remonty kolejnych bydgoskich budynków. Jeden z nich powstał w połowie XIX wieku

Dodano: 18.09.2023 | 11:31

Na zdjęciu: Trwają remonty budynków na Okolu.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwają remonty kolejnych budynków w Bydgoszczy. Najstarszy z nich powstał w 1850 roku.

Obecnie trwają remonty budynków znajdujących się przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Odnowiony został budynek nr 129, który sąsiaduje z biurowcami Biznes Parku. Powstał on na początku XX wieku i pełni funkcję mieszkalną. Na parterze znajduje się przejazd bramny z łukowym portalem. Kamienica posiada balkony z kutymi balustradami oraz gzymsy.

W wakacje rozpoczęła się modernizacja budynku nr 10, który znajduje się bliżej ronda Grunwaldzkiego. Wyróżnia się on spośród innych budynków zbudowanych na przełomie XIX i XX wieku w tej części Okola. Wynika to z faktu, że jest to najstarsza budowla znajdująca się przy ul. Grunwaldzkiej, która powstała w 1850 roku. Wtedy Okole znajdowało się poza granicami miasta, a wcielone do Bydgoszczy zostało dopiero w 1876 roku. Dodatkowy kontrast sprawiają znajdujące się obok wieżowce powstałe w latach 70. XX wieku.

Ten piętrowy budynek jest pokryty dwuspadowym dachem. Powstał na planie prostokąta i pełni funkcję mieszkalną. Obecnie wzmacniana jest konstrukcja oraz trwają prace uzupełniające. W Kolejnych etapach odnowiona zostanie również elewacja.

W ostatnich latach przy ul. Grunwaldzkiej odnowiono budynki z numerami 55, 81 i 137. Na Okolu zrealizowane zostały też remonty jezdni, chodników, przejść dla pieszych, parkingów czy dróg rowerowych.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
julek
julek
8 miesięcy temu

Można ??? Można !!!!! Jak widzę fotkę całej kamienicy to bez czytania tekstu , wiem która to jest i gdzie się znajduje . A ciekawy opis , historia tego budynku to jest TO !!!Tyle mamy pięknych kamienic w mieście , serdecznie panią namawiam do przybliżenia historii powstania tych obiektów , kiedy , dla kogo , architekt i losy na przestrzeni lat .