Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 19 • L 19
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRewitalizacja Młynów Rothera. Na jakim etapie są prace? [ZDJĘCIA]
29.11.2020 | 14:36

Rewitalizacja Młynów Rothera. Na jakim etapie są prace? [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Trwają prace przy rewitalizacji Młynów Rothera.

Fot. Robert Sawicki / Urząd Miasta Bydgoszcz

Dobiegają końca prace budowlane przy rewitalizacji gmachu Młynów Rothera. – Z początkiem przyszłego roku ruszą odbiory i rozruchy technologiczne – informują urzędnicy ratusza.

Zakres prac w ostatnich tygodniach m.in. objął plac przed spichrzem mącznym i młynem. – Od strony ul. Mennica ulokowane będzie wejście główne do budynku, a przeszklona na dachu część młyna łączącego oba spichrza będzie pełnić m.in. rolę głównej klatki schodowej – informuje ratusz. Jak słyszymy, wykonano już pochylnie, dzięki czemu zabytkowy gmach będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, zaś schody i podjazdy wyłożono kamiennymi płytami. Przed budynkami nie będzie już parkingu.

Do grudnia potrwa natomiast montaż ostatnich elementów z granitowych okładzin. Na tarasach od strony polany dokonano już pierwszych prób przy podświetlanych nieckach fontann. Zamontowano wszystkie podesty, a dno niecek wyłożono drobną mozaiką w różnych odcieniach szarości. – Do nowych funkcji przystosowywano budynek dawnych łazienek i odtworzonej kotłowni – słyszymy na Jezuickiej. Jednocześnie, w ciągu najbliższych tygodni ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie rozbiórki zbędnego szaletu wraz z amfiteatrem na Wyspie Młyńskiej sąsiadującego z placem budowy.

W ciągu miesiąca zakończoną się za to prace wykończeniowe, które prowadzone są w gmachu spichrzy i młyna. – Wykonywane są ostatnie posadzki, gładzie na ścianach działowych i końcowe roboty instalacyjne – mówią urzędnicy i dodają, że gmach wyposażony został także w charakterystyczną stolarkę drzwiową w kolorze turkusowym. Wraz z modernizacją i rozbudową oświetlenia oraz systemu iluminacji na Wyspie Młyńskiej docelowo podświetlany po zmroku będzie także gmach młyna ze spichrzami.

Odbiory, rozruchy technologiczne i rozliczenie całego zadania planowane jest z początkiem przyszłego roku. Obiektem zarządzać będzie nowa jednostka – Park Kultury. Jak informuje bydgoski ratusz, inwestycja kosztuje ponad 100 milionów złotych, przy czym ponad 25 mln zł to fundusze unijne, które na ten cel miastu udało się pozyskać.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
9 miesięcy temu

Bydgoszcz nie potrafi się zareklamować, znam miasta którymi się zachwycamy a nie są warto powrotu. Do roboty władze miasta, pokażcie miasto.

Powiązane treści