Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
1C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRewitalizacja Starego Fordonu: Listopadowy raport z postępu prac
rewitalizacja Starego Fordonu
22.11.2021 | 10:25

Rewitalizacja Starego Fordonu: Listopadowy raport z postępu prac

Na zdjęciu: Na Rynku w Starym Fordonie trwa układanie nowej nawierzchni.

Fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, jak przebiega rewitalizacja Starego Fordonu. Wykonano już większość robót na płycie Rynku, postępują też prace przy budowie uliczek nad brzegiem Wisły. – Po zakończeniu wszystkich robót, będzie to niewątpliwie wizytówka tej części miasta, która zachęci do odpoczynku czy rekreacji – przekonują drogowcy.

Obecnie w Starym Fordonie trwają trzy inwestycje. Największy zakres ma kompleksowa rewitalizacja uliczek i terenów zielonych pomiędzy ulica Bydgoską a brzegiem Wisły. Odnowione uliczki mają prowadzić do budowanego obecnie nabrzeża oraz terenów rekreacyjnych, gdzie zlokalizowane będą place zabaw i miejsca przygotowane do uprawiania sportu.

Wykonawca planuje już niebawem przekazywać pierwsze ulice do użytkowania. Obecnie trwa montaż oznakowania na ulicy Rybaki i przyległym parkingu. Zakończyły się prace drogowe na ulicy Kapeluszników i sięgaczu ulicy Sikorskiego. Dobiegają końca prace na ulicach Frycza-Modrzewskiego, Zakładowej i Filomatów – wyjaśnia ZDMiKP. Schody na ulicach Kapeluszników, Sikorskiego i Filomatów zostaną zrealizowane tuż po zakończeniu prac na ulicy Promenada. Wykonana zostanie jeszcze ulica Nad Wisłą, która służy obecnie do obsługi terenu budowy.


CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT: REWITALIZACJA STAREGO FORDONU


Pod koniec realizacji zadania rozpocznie się zagospodarowanie terenów nabrzeża; powstanie skatepark, plac zabaw, ścianki wspinaczkowe, boiska do siatkówki plażowej czy plac do ćwiczeń. Tereny rekreacyjne będą oświetlone i wyposażone w elementy małej architektury. Docelowo projekt zakłada też nasadzenia drzew i krzewów oraz budowę ścieżek dydaktycznych. Koszt odnowy terenów rekreacyjnych wynosi 25 milionów złotych.

Trwa też rewitalizacja płyty Rynku. – Wykonana została już niecka fontanny. Obecnie trwają prace przy jej odwodnieniu. Umożliwi to korzystanie z całej powierzchni rynku przy wyłączonych dyszach lub wypełnienie pola całej niecki wodą – wyjaśnia ZDMiKP. Przed kościołem św. Mikołaja trwa natomiast układanie kostki granitowej. Po zakończeniu przebudowy nawierzchni, na płycie rynku pojawią się stylowe lampy uliczne, ławki, więcej zieleni oraz szereg innych rozwiązań podnoszących estetykę tego miejsca. Prace na Rynku zakończą się wiosną przyszłego roku; ich koszt to ponad siedem milionów złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zamieszkaj w Starym Fordonie. ADM szuka najemców na lokale w odnowionych kamienicach

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści