Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeProblemy z Promenadą. Przebudowa ulicy w Starym Fordonie została wstrzymana
promenada stary fordon bydgoszcz
29.10.2021 | 10:09

Problemy z Promenadą. Przebudowa ulicy w Starym Fordonie została wstrzymana

Na zdjęciu: Realizacja ulicy Promenada obejmuje przebudowę odcinka od mostu Fordońskiego do Frycza-Modrzewskiego oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego w stronę wału przecipowodziowego.

Fot. BB

Złe warunki gruntowe wstrzymały realizację ulicy Promenada w Starym Fordonie. Obecnie budowa ciągu, który umożliwi komunikację pieszą i rowerową wzdłuż Wisły, czeka na wykonanie projektów naprawczych.

Przebudowa ulicy Promenada jest jednym z elementów zadania, realizowanego w Starym Fordonie przez firmę Strabag. W jego ramach wykonywana jest rewitalizacja terenów zielonych nad Wisłą, polegająca m.in. na stworzeniu pumptracka, boisk sportowych czy ścianki wspinaczkowej oraz remont ulic: Frycza-Modrzewskiego, Zakładowej, Rybaki, Filomatów czy Promenada. Koszt prac to 25 milionów złotych.

Jak się okazuje, najtrudniejszym elementem tego etapu rewitalizacji Starego Fordonu jest przebudowa ulicy Promenada. Droga prowadząca od Mostu Fordońskiego do terenów obok zakładu karnego w części będzie ciągiem pieszo-rowerowym, który umożliwi przejście bądź przejazd wzdłuż Wisły do wału przeciwpowodziowego. Ulica przebiega blisko rzeki: m.in. tuż obok portu obok mostu oraz na terenach przy więzieniu, gdzie znajduje się staw. Jak przyznali przedstawiciele ZDMiKP na październikowym posiedzeniu zespołu ds. polityki rowerowej, prace nad budową ulicy zostały wstrzymane.
Stwierdzono złe warunki gruntowe. Termin realizacji będzie uzależniony od wykonania projektów naprawczych przez wykonawcę prac projektowych oraz od możliwości prowadzenia prac budowlanych w miesiącach zimowych – czytamy w wstępnym protokole z posiedzenia zespołu rowerowego. Jak się dowiedzieliśmy, w rejonie ciągu znaleziono też duże wysypiska śmieci.

ZDMiKP na razie nie precyzuje, ile potrwają prace oraz jak długie może być opóźnienie w realizacji Promenady. – Prace trwają. Jest za wcześnie, aby mówić o jakiekolwiek  zmianie terminu – odpowiada Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskich drogowców.

CZYTAJ WIĘCEJ: Na Rynku w Starym Fordonie rozpoczęto układanie nawierzchni. Kiedy zakończą się prace?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
25 dni temu

Jak się chce to na wszystko jest rada tylko trzeba umieć.

Powiązane treści