Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 24 • L 23
20C
Pt
22C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
17C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONRozrywka i kulturaReżyser z kujawsko-pomorskiego w gronie nominowanych do Paszportów Polityki 2016
paszporty_polityki_logo_new
11.12.2016 | 13:26

Reżyser z kujawsko-pomorskiego w gronie nominowanych do Paszportów Polityki 2016

Laureatów poznamy 10 stycznia 2017 roku.

Na zdjęciu: Logo akcji

Fot. materiały prasowe

W drugim tygodniu grudnia ogłoszono listę osób nominowanych do nagrody Paszport Polityki 2016. W 24. edycji plebiscytu tytuł laureata może trafić do przedstawiciela Inowrocławia. 

Tomasz Wasilewski, inowrocławski reżyser i scenarzysta, został nominowany w kategorii Film. W informacji o nominacji Wasilewskiego czytamy następujące uzasadnienie: Zdaniem nominującej Anity Piotrowskiej „Zjednoczonymi stanami miłości”, swoim trzecim filmem fabularnym, Wasilewski udowodnił, że jest twórcą oryginalnym, ciągle poszukującym, a do tego świetnym reżyserem kobiet. Daleki od uproszczeń wizerunek polskiej prowincji po transformacji uhonorowano Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz w Berlinie oraz m.in. nominacją do Europejskiej Nagrody Filmowej i nagrodą za reżyserię w Gdyni. Wszystko wskazuje również na to, że właśnie „Zjednoczone stany miłości” są największym międzynarodowym i dystrybucyjnym sukcesem polskiego kina po „Idzie”. W tym momencie film trafił do szerokiej, regularnej dystrybucji do kin w 31 krajach na świecie!

Film „Zjednoczone stany miłości” opowiada historie czterech kobiet, które żyją w okresie wielkich zmian w Polsce. Wraz z ustrojową rewolucją, chcą również wprowadzić zmiany do swojego życia. Te modyfikacje dotyczą głównie kwestii uczuciowych oraz spraw związanych z życiem intymnym.

Wyniki plebiscytu poznamy 10 stycznia 2017 roku.


Powiązane treści