[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

Dodano: 23.11.2022 | 20:49

Na zdjęciu: Przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele Rohlig Suus Logistics: Jarosław Sala i Tadeusz Chmielewski, 7R - Michał Białas i dyrektor Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta Wiwatowska.

Fot. Szymon Fiałkowski

Firma Rohlig Suus Logistics oficjalnie otworzyła nowy bydgoski magazyn o powierzchni niespełna 13 tysięcy mkw. Mieści się on w 7R Park Bydgoszcz na terenie dawnego Zachemu.

Nowy magazyn operatora logistycznego Rohlig Suus Logistics o powierzchni 12,6 tysięcy mkw znajduje się on w kompleksie magazynowym 7R Park Bydgoszcz, położonym na terenach dawnego Zachemu – konkretnie przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Petersona. Został on uruchomiony 1 sierpnia 2022 roku – teraz przyszedł czas na oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli firmy oraz jej klientów.

Rohlig Suus funkcjonuje w Bydgoszczy od 20 lat. Jak podkreślił Jarosław Sala, dyrektor bydgoskiego oddziału wszystko zaczęło się od współpracy z Lucent Technologies (obecnie Nokia). – Zaczęliśmy od małego magazynu na 150 mkw., a dziś mamy 13 tysięcy mkw. powierzchni, 60 pracowników i 150 podwykonawców – wyliczył Sala.

Nowa przestrzeń w 7R Park wyróżnia się najwyższym standardem i nowoczesnymi, ekologicznymi rozwiązaniami. Składa się z trzech modułów: części logistycznej, terminala przeładunkowego oraz rozbudowanej przestrzeni administracyjnej o wielkości prawie tysiąca mkw. Magazyn jest wyposażony w instalację fotowoltaiczną, gniazda do ładowania elektrycznych samochodów osobowych, oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI), a także sieć świetlików dachowych. Dodatkowo, w magazynie zamontowano system monitorowania ugięcia dachu oraz elewację odbijającą promienie słoneczne.

Prezes zarządu Rohlig Suus Logistics Tadeusz Chmielewski podkreślił, że rozwój firmy, jak i również bydgoskiego oddziału to zasługa wielu pracowników. – Otwierając ten oddział byliśmy częścią niemieckiej firmy, ale dziś jesteśmy polskim przedsiębiorstwem. W 2005 roku dokonaliśmy wykupu menadżerskiego i zostaliśmy partnerem niemieckiej sieci Rohliga, ale realizujemy własne cele. Aktualnie jesteśmy obecni nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach – mówił prezes.

Chmielewski przyznał, że Bydgoszcz jest „bardzo ciekawym gospodarczo miastem”. – Odnotowaliśmy tu ostatnio wzrost liczby usług. Bydgoszcz jest dla nas niezwykle ważna – dodał prezes Rohlig Suus Logistics. – Dziękujemy za zaufanie naszemu miastu i za to, że rozwijacie się w Bydgoszczy. To dowód na to, że spełniamy cele biznesowe – przyznała Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Rohlig Suus Logistics w 7R Park Bydgoszcz

Nowy bydgoski „dom” Rohlig Suus Logistics mieści się przy ulicy Wojska Polskiego 66, w kompleksie magazynowym 7R Park Bydgoszcz. To pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim kompleks magazynowy spółki. Na terenie o powierzchni ponad 68 tysięcy mkw. łącznie powstaną dwa obiekty – pierwszy jest już gotowy. To właśnie jego najemcą jest Rohlig Suus, ale też ogólnopolska sieć sklepów Stokrotka.

Podczas oficjalnego otwarcia przedstawiciele Rohlig Suus dziękowali przedstawicielom 7R za współpracę i stworzenie tak nowoczesnego magazynu. – My dziękujemy firmie Rohlig za zaufanie – wtórował Michał Białas, szef rozwoju biznesu 7R. Po uprzejmościach, przyszedł czas na przecięcie wstęgi, rozpostartej pomiędzy dwoma wózkami widłowymi.

CZYTAJ WIĘCEJ O 7R PARK BYDGOSZCZ

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments