Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

7R Park Bydgoszcz już w budowie. Znamy pierwszych najemców

Dodano: 18.11.2021 | 12:32

Na zdjęciu: 7R Park Bydgoszcz powstaje na terenie dawnego Zachemu.

Fot. mat. prasowe

Polski deweloper powierzchni magazynowych 7R rozpoczął realizację 7R Park Bydgoszcz – pierwszego w województwie kujawsko-pomorskim kompleksu magazynowego spółki. Na terenie o powierzchni ponad 68 tysięcy mkw., powstaną dwa obiekty. Inwestycja jest już częściowo skomercjalizowana. Wśród najemców znajdą się operator logistyczny Rohlig Suus Logistics oraz ogólnopolska sieć sklepów Stokrotka.

7R – działający od 2009 roku deweloper o stuprocentowo polskim kapitale – od dłuższego czasu planował realizację kompleksu magazynowego na terenie Bydgoszczy. Kilka tygodni temu spółka rozpoczęła budowę 7R Park Bydgoszcz. Powstaje on na terenach dawnego Zachemu – konkretnie przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Petersona. Całkowita powierzchnia nowego parku magazynowego ma wynieść prawie 70 tysięcy mkw, na który mają składać się dwa budynki: jeden o powierzchni niespełna 20 tysięcy mkw., a drugi – niemal 50 tysięcy mkw.

7R Park Bydgoszcz już w budowie. Znamy pierwszych najemców

Zobacz również:

Aldi otworzy centrum dystrybucyjne pod Bydgoszczą

– Nasze plany zakładają, że do 2025 roku portfolio projektów zrealizowanych przez 7R powinno przekroczyć 4,5 miliona mkw. Jesteśmy obecni na największych rynkach magazynowych w Polsce, a obecnie rozszerzamy obszar działalności o nowe lokalizacje. W Bydgoszczy przy ulicy Wojska Polskiego budujemy przyjazny środowisku, wielkopowierzchniowy kompleks magazynowy. Pierwsi najemcy wprowadzą się do obiektu już na wiosnę 2022 roku – mówi Bartłomiej Krawiecki, wiceprezes i dyrektor operacyjny w 7R.

Spółka precyzuje, że pierwszy z obiektów zostanie oddany do użytkowania w maju przyszłego roku, a kolejny w IV kwartale 2022. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Atlas Ward. Powierzchnia w pierwszym budynku 7R Park Bydgoszcz zostanie dostosowana do konkretnych wymagań najemców. Pierwszymi z nich są sieć sklepów spożywczych Stokrotka oraz Rohlig Suus Logistics.

W części kompleksu znajdzie się nowoczesny terminal przeładunkowy typu cross-dock. Kolejny budynek w ramach parku zostanie dostarczony zgodnie z najnowszym standardem 7R. Wysokość składowania w niemal całym obiekcie wyniesie 11,7 m. W połączeniu z zastosowaniem posadzki o nośności 7 ton daje to możliwość bardziej efektywnego wykorzystania powierzchni. Strefa rozładunkowa zostanie wyposażona w dodatkowe świetliki, co zapewni lepsze doświetlenie światłem dziennym – podkreśla 7R.

Deweloper dodaje, że podczas budowy zostaną zastosowane rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną inwestycji. – Minimalna temperatura wewnątrz obiektu wyniesie 15°C, nawet przy -20°C na zewnątrz – chwali się inwestor. 7R Park Bydgoszcz zaoferuje klientom dużą elastyczność pod kątem rodzajów i wielkości modułów na wynajem – najmniejszy z nich wyniesie 3 tysiące mkw.

7R Park Bydgoszcz to nie wszystko. Magazyny w Bydgoszczy rosną jak grzyby po deszczu

W ostatnich miesiącach na bydgoskim rynku powierzchni magazynowych panuje ożywienie. We wrześniu ubiegłego roku Panattoni rozpoczął realizację kolejnego parku produkcyjno-magazynowego w Bydgoszczy – powstaje on w rejonie ulicy Chemicznej, a konkretnie między ulicami Mokrą i Dachtery. Jego pierwsza część została oddana do użytku w styczniu 2021 roku: 11 tysięcy mkw. powierzchni wynajęła firma Reconext (dawniej Teleplan). Kilka tygodni temu rozpoczęto budowę kolejnego etapu centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej. – Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 mkw. – informował w sierpniu Andrzej Spiesz, Development Director w Panattoni.

Park przy ulicy Chemicznej to nie jedyna inwestycja Panattoni w rejonie Bydgoszczy. Spółka buduje też centrum produkcyjno-magazynowo-usługowe w Lisim Ogonie, przy węźle Bydgoszcz Miedzyń. Jak informowaliśmy, najemcą 43 tysięcy mkw. powierzchni będzie sieć Aldi, która utworzy tam centrum logistyczne obsługujące sklepy w północnej Polsce.

Wśród inwestorów, którzy wybudują nowe magazyny w Bydgoszczy będzie też znany gigant handlowy – Zalando. Spółka powiązana z właścicielem jednego z największych sklepów internetowych w Europie pracuje nad adaptacją 30-hektarowego terenu inwestycyjnego, położonego tuż za zakładem Metalkas przy ulicy Hutniczej, tuż przy granicy z terenem po dawnym Zachemie.

Terenami dawnych zakładów chemicznych zainteresował się także inny ważny gracz na międzynarodowym rynku magazynowym – P3. P3 jest długoterminowym inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości magazynowych w Europie, będącym w 100% własnością GIC – singapurskiego państwowego funduszu majątkowego. P3 planuje inwestycje na terenie przy ulicy Petersona – tuż obok wybudowanego przez Panattoni parku magazynowego, w którym znajduje się centrum logistyczne sieci Kaufland. Deweloper przygotowuje się już do realizacji prac budowlanych. Na początku października wydział zintegrowanego rozwoju bydgoskiego ratusza poinformował o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowań dla budowy centrum logistycznego przy ulicy Petersona. Wniosek w tej sprawie złożyła spółka P3 Warsaw IV, powiązana z innymi parkami dewelopera w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ: Międzynarodowa spółka zainwestuje na dawnym Zachemie. Powstanie centrum logistyczne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments