Bydgoszcz
0C
89% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 1 • L -1
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
9C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeRok po tragedii na UTP. Uczelnia uczciła pamięć zmarłych studentów [ZDJĘCIA]
14.10.2016 | 14:27

Rok po tragedii na UTP. Uczelnia uczciła pamięć zmarłych studentów [ZDJĘCIA]

Przy "głazie pamięci" złożono kwiaty oraz zapalono znicze.

Zdjęcia: Justyna Wróblewska

Dokładnie rok temu, 14 października, na terenie kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy rozpoczęła się impreza inaugurująca rok akademicki  W wyniku zdarzeń, do których doszło feralnej nocy, zmarło troje studentów. Dzisiaj odbyły się oficjalne uroczystości z okazji pierwszej rocznicy tragicznych wydarzeń.

Rodzice i znajomi zmarłych, przedstawiciele władz uczelni, wykładowcy i studenci spotkali się o godz. 11:00 przy „głazie pamięci” znajdującym się na terenie kampusu przy ul. Kaliskiego. Złożone zostały tam wieńce oraz znicze. Na samym początku dokonali tego rodzice zmarłych studentów wraz z rektorem UTP prof. Tomasz Topoliński. Potem znicze zapalili przedstawiciele Samorządu Studenckiego UTP. Następnie mogły to zrobić wszystkie chętne osoby, których nie brakowało. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy wspólnie odmówiono modlitwę za zmarłe osoby.

O godz. 13:00 m.in. przedstawiciele uczelni odwiedzili groby zmarłych studentów: 24-letniej Pauliny, 20-letniej Natalii i o rok młodszego Pawła.

W związku z rocznicą październikowych wydarzeń, na stronie internetowej uczelni dominuje dzisiaj czarna barwa.

Zobacz też: Śledztwo na UTP dobiegło końca. Cztery osoby staną przed sądem


Powiązane treści