Bydgoszcz
0C
89% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 1 • L -1
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
9C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRowerowy Maj w Bydgoszczy? Miasto wyraziło chęć udziału w ogólnopolskiej akcji
rower
09.01.2018 | 12:47

Rowerowy Maj w Bydgoszczy? Miasto wyraziło chęć udziału w ogólnopolskiej akcji

Kampania skierowana jest do uczniów i ich nauczycieli.

Na zdjęciu: W maju bydgoszczanie wsiąda na rowery.

Fot. archiwum

Możliwe, że uczniowie i nauczyciele z bydgoskich przedszkoli i szkół będą uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. Miasto wstępnie wyraziło wolę udziału w kampanii promującej jazdę jednośladem.

Rowerowy Maj to kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są nagrody. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 20 miast, 389 placówek i 92 tysiące osób. W tym roku udział w akcji po raz pierwszy zadeklarowały też m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław i Kielce.

Zgłoszenia do akcji można była wysyłać do 7 stycznia. Miasto wyraziło wstępne zainteresowanie uczestnictwem w tegorocznej edycji, a w przyszłym tygodniu przedstawiciel urzędu uda się do Gdańska, gdzie odbędzie się spotkanie organizacyjne dla samorządów chcących po raz pierwszy wziąć udział w akcji. – Po tym spotkaniu zostanie podjęta decyzja, czy i w jakiej formie Bydgoszcz weźmie udział w projekcie – mówi nam rzecznik prasowy urzędu Marta Stachowiak.

Jeśli Bydgoszcz ostatecznie zdecyduje się na udział w akcji, do wszystkich placówek, w których uczą się dzieci w wieku od 3 do 14 lat zostaną wysłane zaproszenia. Samorząd jako lokalny organizator kampanii zapewni materiały drukowane, nagrody, dostęp do programu obsługi kampanii oraz szkolenia dla koordynatorów. Placówka ma obowiązek rozdysponować materiały i regularnie przygotowywać sprawozdania dotyczące rowerowej aktywności pracowników i uczniów.

Dotąd maj kojarzył się bydgoskim rowerzystom przede wszystkim z europejską rywalizacją rowerową. W ostatnich latach miasto należało do najaktywniejszych w europejskiej rywalizacji rowerowej, a w ubiegłym roku 1921 mieszkańców gmin należących do stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz przejechało 336 tysięcy kilometrów. Lepsze były tylko Izmir i Gdańsk. Ta edycja European Cycling Challenge była jednak ostatnią, gdyż w listopadzie organizatorzy akcji poinformowali, że nie będą jej kontynuować.


Powiązane treści