[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje w BydgoszczyRozbiórki przy Fordońskiej. W miejscu „Domiku” powstanie park handlowy z McDonaldem [ZDJĘCIA]
24.07.2021 | 23:33

Rozbiórki przy Fordońskiej. W miejscu „Domiku” powstanie park handlowy z McDonaldem [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Błażej Bembnista

Przy skrzyżowaniu Fordońskiej z Brzechwy trwają wyburzenia budynków, w których mieściła się firma Domik. W ich miejscu ma powstać park handlowy z pierwszym w Fordonie lokalem McDonald.

Firma ARD – odpowiedzialna za realizacje kompleksu biurowo-mieszkalnego na terenie dawnego Torbydu – od dłuższego czasu planowała inwestycje przy trasie w kierunku Torunia. W lipcu 2019 roku uzyskała ona decyzję o warunkach zabudowy dla realizacji budynku lokalu McDonald’s wraz z infrastrukturą techniczną. Po kilku miesiącach wydano natomiast warunki zabudowy na budowę trzech budynków usługowo-handlowych wraz z infrastrukturą techniczną i parkingami przy Fordońskiej 421. Obie inwestycje dotyczą terenu przy skrzyżowaniu Fordońskiej z Brzechwy, nieopodal przystanku kolejowego Bydgoszcz Fordon i stacji Orlen. Do tej pory znajdowały się tam obiekty firmy Domik, które przeznaczono do rozbiórki. Stosowne pozwolenia w tej kwestii wydano jesienią ubiegłego roku.

Wyburzenia budynków zakładu rozpoczęły się kilka tygodni temu. To największe od kilku lat rozbiórki w Fordonie – wcześniej także dotyczyły one terenów przy Fordońskiej: w 2014 roku wyburzono pozostałości cegielni, a kilka lat wstecz część hali Rometu, w których miejscu wybudowano sklep Ikea. W ramach prac znikają też budynki przy przystanku Dworzec Fordon (dawna pętla autobusowa od strony ulicy Brzechwy), w których niegdyś mieściły się sklepy: spożywczy, komputerowy czy meblowy.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa McDonalda ani pozostałych obiektów handlowych. Na stronie investkom.pl znajduje się projekt zagospodarowania terenu – wynika z niej, że bar szybkiej obsługi powstanie najbliżej Fordońskiej, a pozostałe budynki będą ulokowane w głębi działki – także z wjazdem od strony ulicy Brzechwy. Wokół obiektów zaplanowano 122 miejsca postojowe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments