[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Rozgrywki piłkarskie w województwie kujawsko-pomorskim zawieszone!

Dodano: 12.03.2020 | 13:18

Na zdjęciu: Runda wiosenna w rozgrywkach piłkarskich w regionie nie rozpocznie się w najbliższy weekend.

Fot. archiwum

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej poinformował o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich w regionie.

W czwartek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie kontynuowania rozgrywek piłkarskich w obliczu zagrożenia koronawirusem, jednak już od kilku dni mówiło się o możliwości podjęcia decyzji o opóźnienia rozpoczęcia rundy wiosennej. Takie kroki jeszcze przed spotkaniem władz centralnych wykonano na Dolnym Śląsku, Podlasiu, Śląsku, w Wielkopolsce i Zachodniopomorskiem.

W czwartek w Warszawie władze piłkarskiej centrali spotkały się z przedstawicielami okręgowych związków w celu wypracowania wspólnego stanowiska. W trakcie obrad zarząd PZPN przyjął uchwałę o zawieszeniu do 29 marca rozgrywek niższego szczebla (tj. III ligi i niższych) oraz rozgrywek młodzieżowych.

[Czytaj więcej informacji w serwisie specjalnym na temat koronawirusa dla bydgoszczan]

Oznacza to, że w województwie kujawsko-pomorskim przełożone zostały trzy najbliższe kolejki w rozgrywkach IV ligi oraz klasy okręgowej i dwie w A klasie. Nie dojdzie do skutku m.in. mecz IV ligi między Zawiszą Bydgoszcz a Chemikiem Bydgoszcz. Derby po decyzji o odwołaniu imprez masowych miały obyć się bez udziału publiczności.

Kluby informują także o zawieszeniu treningów. Takie decyzje podjęły m.in. bydgoskie Zawisza, Chemik, Polonia i KKP Bydgoszcz.

Rozgrywki piłkarskie w województwie kujawsko-pomorskim zawieszone!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments