Bydgoszcz
-15C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H -14 • L -15
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRozpoczęły się licytacje dla Dawida Wrzosa. Pomagają także sędziowie
dawid wrzos - archiwum prywatne
29.12.2020 | 11:33

Rozpoczęły się licytacje dla Dawida Wrzosa. Pomagają także sędziowie

Na zdjęciu: Dawid Wrzos pracował ostatnio jako trener grup młodzieżowych w Wisełce Fordon.

Fot. archiwum prywatne

Trwa zbiórka na rehabilitację Dawida Wrzosa. Były piłkarz m.in. Polonii, Gwiazdy i Chemika zapadł w śpiączkę i jest w stanie wegetatywnym.

W połowie lipca 35-latek przeszedł rozległy zawał serca z zatrzymaniem krążenia. Równoległe doszło prawdopodobnie do uduszenia przez zadławienie. Mózg Dawid mimo natychmiastowej reanimacji był długo odcięty od dopływu tlenu, co doprowadziło do ciężkiego uszkodzenia niedotleniowo-niedokrwiennego i zmian w mózgu.

Obecnie jego rodzina zbiera środki na przeniesienie go z państwowego szpitala do prywatnej kliniki i intensywną rehabilitację. Jej koszty to 18-25 tysięcy złotych miesięcznie. W serwisie zrzutka.pl powstała zbiórka na roczną rehabilitację. Na razie (wg stanu na wtorkowe przedpołudnie) zebrano 115 z 200 tysięcy złotych. Można ją wesprzeć TUTAJ.

Na Facebooku została też założona grupa „Licytacje dla Dawida – pomóżmy wygrać mu ten najważniejszy mecz w życiu!”. Pojawiły się już na niej pierwsze aukcje. Do pomocy włączyli się też sędziowie z województwa kujawsko-pomorskiego: Michał Głowacki, Dariusz Drozd, Bartosz Kowalczyk i Damian Dorn, którzy zaoferowali sędziowanie spotkania sparingowego na terenie regionu. Sami pokryją koszty dojazdu, a opłata za sędziowanie trafi nie do nich, a na zrzutkę.

– Jedyną rzecz, której oczekujemy od zwycięzcy licytacji, poza wpłatą na zrzutkę, to przekazanie informacji o terminie spotkania z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Z reguły kluby mają zaplanowany harmonogram sparingów z dużym wyprzedzeniem, dlatego nie powinno to sprawić problemu – wyjaśniają arbitrzy. Ich aukcja potrwa do 10 stycznia. Wszystkie  zainteresowane kluby znajdą ją TUTAJ.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści