Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 18 • L 16
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRuch Narodowy skierował pismo do Rafała Bruskiego. Pyta o sytuację na Wiaduktach Warszawskich
Wiadukty Warszawskie Bydgoszcz
27.10.2020 | 11:33

Ruch Narodowy skierował pismo do Rafała Bruskiego. Pyta o sytuację na Wiaduktach Warszawskich

Na zdjęciu: Od kilku tygodni, kierowcy jadący zarówno z centrum miasta w Fordonu, jak i w odwrotnym kierunku stoją na Wiaduktach Warszawskich w gigantycznych korkach.

Fot. Szymon Fiałkowski

Przedstawiciele Ruchu Narodowego skierowali we wtorek (27 października) pismo do Rafała Bruskiego z pytaniami dotyczącymi stanu Wiaduktów Warszawskich.

O fatalnym stanie technicznym Wiaduktów Warszawskich, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informował na początku miesiąca. Ze względu na złą sytuację wiaduktu, zarówno w stronę Fordonu, jak i centrum miasta wyłączony został lewy pas ruchu, a także m.in. wprowadzono ograniczenie prędkości.

Zobacz również:

Telewizja pokaże kulisy wyburzenia kamienicy na Zbożowym Rynku

Temat tej jednej z ważnych arterii komunikacyjnych w mieście wrócił dzisiaj, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez członków Ruchu Narodowego. Jak mówi Artur Grygrowicz z bydgoskich struktur Ruchu Narodowego, w piśmie które zostało już przekazane do ratusza na ręce Rafała Bruskiego, padają pytania o bieżącą sytuację na Wiaduktach Warszawskich. – Firma, która w 2007-2008 roku przeprowadzała tam remont obiecała, że wiadukty wytrzymają 20-30 lat. Nawet do dwudziestu lat jest bardzo daleko – mówi Grygrowicz.

Ruch Narodowy pyta prezydenta Bydgoszczy m.in. o to, czy firma, która wykonywała remont w 2007 roku, będzie ponosić koszty aktualnych prac w ramach gwarancji. Grygrowicz podkreśla, że kwota obecnego remontu będzie znacznie wyższa niż wtedy – jak szacuje, wyniosła ona ok. 20 mln zł. – Pytamy w tym piśmie, czy te koszty poniesie miasto Bydgoszcz czy też ta firma. Jeśli miasto Bydgoszcz, to czy to wpłynie negatywnie na inne inwestycje w mieście? – pyta przedstawiciel Ruchu Narodowego.


CZYTAJ WIĘCEJ: Pociągi do Fordonu alternatywą dla zwężonych Wiaduktów Warszawskich?


Zdaniem bydgoskich struktur Ruchu Narodowego, sytuacja na Wiaduktach Warszawskich obecnie jest niedopuszczalna. – Ona nie może mieć miejsca w nieskończoność, bydgoszczanie muszą mieć możliwość przemieszczania się w obu kierunkach – przyznają. Przypominają, że każdego dnia przez Wiadukty Warszawskie przejeżdża kilka tysięcy samochodów oraz autobusów komunikacji miejskiej.

W związku z utrudnieniami, na trasie do i z Fordonu, drogowcy przygotowali alternatywne trasy – m.in. przez odcinek Fordońska-Kamienna, ale także kierowcy jeżdżą ul. Przemysłową, Zamczysko i Inwalidów. Na temat obecnej sytuacji na Wiaduktach Warszawskich, niedawno wypowiadali się także zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz oraz dyrektor ZDMiKP Wojciech Nalazek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tytus
Tytus
11 miesięcy temu

Pan Bruski,prezydent zapewne za chwilę poinformuje że miał kontakt z osobą covido pozytywną i musi iść ze smutkiem na kwarantanne…Gdyby nie to,chętnie udzieliłby odpowiedzi.A tak to wykopie przed pytających jakiegoś ratuszowego burka,który będzie świecił oczami…Smutne,jakich mamy włodarzy

Dariusz
Dariusz
11 miesięcy temu

Smutne jest też, że alternatywy dojazdu do fordonu są tak samo kiepskie jak stan wiaduktów, na ten przykład Przemysłowa – nie dość, że dziurawa, przejazd kolejowy tak samo upierdliwy co przy Inwalidów, to jeszcze Witebska ze swoimi zweżeniami jezdni gdzie trzeba czekać, aż jakimś cudem nie będzie jechać nikt z na przeciwka. Przydała by się też alternatywa dla Spornej np. most prze Brdę od Toruńskiej do Witebskiej, ale to chyba już tylko marzenia.

Powiązane treści