Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 16 • L 14
22C
Sr
23C
Czw
25C
Pt
27C
Sob
27C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoInwestycjeRuszył przetarg na przebudowę kolejnego odcinka ulicy Leśnej
leśna osielsko remont
16.10.2019 | 12:04

Ruszył przetarg na przebudowę kolejnego odcinka ulicy Leśnej

Na zdjęciu: W ubiegłym roku na zlecenie gminy wyremontowano odcinek ulicy Leśnej od granicy z Bydgoszczą do ulicy Topolowej.

Fot. Urząd Gminy Osielsko.

Gmina Osielsko ogłosiło przetarg na przebudowę kolejnego odcinka ulicy Leśnej w Osielsku.

Po zakończeniu pierwszego etapu przebudowy ulicy Leśnej w Osielsku mieszkańcy gminy zwracali uwagę na konieczność wykonania prac na odcinku od ulicy Topolowej do ulicy Centralnej. Podkreślano, że fragmenty tej drogi są bardzo niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów. Na wrześniowym zebraniu z mieszkańcami wójt Wojciech Sypniewski ogłosił, że gmina jeszcze w tym roku planuje ogłoszenie przetargu i wybranie wykonawcy przebudowy tego odcinka drogi do Bydgoszczy. Jak podkreślił wójt, na tę inwestycję zostanie przyznane dofinansowanie z Funduszu Budowy Dróg Lokalnych, ale jego warunkiem jest rozpoczęcie przygotowań do końca 2019 roku.

Zobacz również:

Na Leśnej stanęła tablica radarowa

W środę, 16 października w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Osielsko pojawiło się ogłoszenie o przetargu na to zadanie. Drugi etap rozbudowy ulicy Leśnej w Osielsku i Czarnówczynie obejmie ponad kilometrowy odcinek od Centralnej do Topolowej. Zakres robót obejmie wykonanie sześciometrowej, asfaltowej jezdni, zjazdów na posesje z kostki brukowej betonowej, poboczy o szerokości jednego metra, rowów, a także wykonanie chodników z kostki brukowej betonowej o szerokości 2 i 1,5 metra oraz dojść do posesji oraz dróg dla rowerów o szerokości 2 metrów.

Po zakończeniu prac na kolejnym fragmencie Leśnej zostanie wprowadzona strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h. W ramach przebudowy powstaną także wyniesione skrzyżowania z ulicami: Platanową, Jałowcową, Świerkową oraz wyniesione przejście dla pieszych przy ulicy Dębowej. Powstaną też zatoki autobusowe o szerokości 3 metrów, przy których zamontowane zostaną wiaty przystankowe. Leśna zyska też 17 sztuk nowych latarni z oprawami typu LED.

W specyfikacji istotnych warunków zamówienia zaznaczono, że wykonawca robót ma zapewnić nadzór archeologiczny na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Jałowcową a Cisową. – W ramach tymczasowej organizacji robót, zamawiający dopuszcza całkowite zamknięcie odcinków ul. Leśnej pomiędzy skrzyżowaniami, przy jednoczesnym prowadzeniu ruchu trasami objazdowymi – czytamy w SIWZ.

Termin zakończenia robót wyznaczono na 16 listopada 2020 roku. Gmina czeka na oferty wykonawców do 31 października.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści