Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Niedługo ruszają treningi

Dodano: 16.03.2023 | 12:36

Na zdjęciu: Dziś odbyła się konferencja prasowa dotycząca rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającej się rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Niedługo rozpoczną się treningi.

Dziś, 16 marca 2023 roku o godz. 10:00 przed Urzędem Miasta w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa dotycząca rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W tym miesiącu rozpoczną się treningi.

Przed nami kolejny sezon rowerowy i rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy polski. Oczywiście rywalizacja to jedno, dla tak naprawdę chodzi o rekreację, ruch, zdrowe spędzanie czasu i budowanie wspólnych relacji podczas wspólnych przejażdżek. W marcu rozpoczynamy treningi, a 1 czerwca tradycyjnie rozpoczniemy rywalizację – mówi Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Już po raz piąty projekt rekreacyjno-sportowy Aktywne Miasta zaprasza wszystkie miasta prezydenckie do treningu i rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Polski. Pierwszy raz zaproszone zostały również wszystkie gminy na terenie kraju, które od tego roku mogą przystąpić do zabawy. W zeszłym roku w treningu wzięły udział 53 miasta i w ciągu 2 miesięcy 15 tys. użytkowników zrobiło 2,5 mln km.

Od 14 marca uczestnicy mogą znaleźć w aplikacji swoje gminy. W ciągu dwóch dni do rywalizacji, zarówno miejskiej jak i gminnej, zapisało się już ok. 800 osób. Na ten moment do udziału zgłosiło się 51 miast i 20 gmin.

Ta liczba cały czas się zmienia, ponieważ spływają do nas kolejne umowy. Dlatego proszę tych uczestników zabawy, którzy nie mogą znaleźć swojego miasta na liście, aby jeszcze chwilę zaczekali, ponieważ ich samorząd może jeszcze dołączy do rywalizacji – mówi Tomasz Dobrowolski, pełnomocnik prezydenta ds. promocji i marki Aktywne Miasta.

Użytkownicy, których gminy lub miasta nie ma na liście, mogą dołączyć do specjalnej Gminy Reszty Świata i w ten sposób brać udział w zabawie. 21 marca minutę po północy rozpocznie się trening do rowerowej stolicy Polski. Z tej okazji, tak jak w ubiegłym roku, przygotowana została dedykowana wirtualna odznaka. Żeby ją otrzymać, należy 21 marca w ciągu całego dnia pokonać co najmniej 15 km. Każdy zdobywca odznaki będzie mógł wziąć też udział w losowaniu nagrody, którą jest koszulka ze wzorem wybranym przez zainteresowanych. Koszulki będą do wygrania również podczas rywalizacji.

Oprócz pucharu miasta, do wygrania będzie także puchar gminy. Nagrodą będą również stacje naprawy rowerów- 3 stacje dla najlepszych miast i 3 stacje dla najlepszych gmin. Natomiast uczestnicy będą mogli wygrać m.in. vouchery do sklepu centrumrowerowe.pl.

W zeszłym roku skupiono się na 6 najlepszych rowerzystach i rowerzystkach, a w tym roku ich liczba została zwiększona do 80. Oprócz tego, każde miasto i każda gmina jest zobowiązana do lokalnego nagrodzenia 6 najlepszych uczestników. Suma wartości wszystkich nagród wynosi ponad 60 tys. zł.

Podczas konferencji przekazana została umowa, która właśnie została zawarta między Bydgoszczą a gminą Osie w związku z rywalizacją.

Bardzo serdecznie zapraszam, nie tylko mieszkańców gminy Osie, ale również wszystkich, którzy chcieliby pokręcić troszeczkę. U nas są bardzo dobre warunki, mamy ponad 100 km szlaków rowerowych, kilkanaście kilometrów ścieżek i przede wszystkim mamy 15 tys. ha lasów. Dzisiaj rozmawiałem z panem nadleśniczym i powiedział, że lasy są udostępnione dla rowerzystów w całości oprócz rezerwatów – mówi Michał Grabski, wójt gminy Osie.

Sponsorem wydarzenia jest firma Fale Loki Koki, która podpisała wieloletnią umowę na kolejne 3 lata oraz centrumrowerowe.pl, ibombo.com, Sisu i Hotel City w Bydgoszczy. Natomiast patronami medialnymi są Radio Eska, onet.pl, Noizz, medonet.pl i pierwszy raz rzeczpospolita.pl. Również pierwszy raz swoim patronatem wydarzenie objęły Unia Metropolii Polskich i Związek Miast Polskich.

21 marca ja zaczynam i zachęcam wszystkich. Będziemy się lepiej czuli, a jak jest rywalizacja, to tym bardziej nam się chce te kilometry kręcić – dodaje Michał Grabski.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments