[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Awaria jezdni na budowie S5 w Grucznie usunięta. Przywrócono ruch dwukierunkowy

Dodano: 16.06.2022 | 09:41

Na zdjęciu: Do podmycia jezdni doszło w poniedziałek, 13 czerwca.

Fot. GDDKiA

Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S5 na odcinku Bydgoszcz Północ – Świecie Południe – konsorcjum Kobylarnia i Mirbud – usunął awarię łącznicy w rejonie węzła Gruczno. Na tym odcinku drogi przywrócono ruch dwukierunkowy. 

W poniedziałkowe (13 czerwca) popołudnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o osunięciu lewej skarpy w pobliżu węzła Gruczno. W wyniku intensywnych opadów deszczu podmyta została lewa jezdnia na trasie Bydgoszcz – Świecie. GDDKiA doprecyzowała w komunikacie, że uszkodzeniu uległa łącznica zjazdowa budowanej trasy S5.

Jak informowaliśmy, uszkodzenie było na tyle poważne, że konieczne było odbudowanie drogi. – Wykonawca niezwłocznie podjął działania zabezpieczające i naprawcze – informuje bydgoski oddział GDDKiA. W tym celu na tym fragmencie trasy Bydgoszcz – Świecie wprowadzono ruch wahadłowy; drogowcy podkreślili, że taka organizacja ruchu miała obowiązywać do zakończenia prac naprawczych. Ich finisz nastąpił jednak stosunkowo szybko: w czwartek rano GDDKiA podała, że w środę, w godzinach wieczornych wykonawca tego odcinka ekspresówki usunął awarię łącznicy w Grucznie. Tym samym w rejonie awarii zlikwidowano wprowadzony w poniedziałek ruch wahadłowy i przywrócono ruch dwukierunkowy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ważna zmiana na długi weekend. Otwarto odcinek S5 omijający Aleję Dębową w Borównie [WIDEO, ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments