Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Są światła, więc są korki? ZDMiKP wyjaśnia: Trwa synchronizacja sygnalizacji

Dodano: 08.07.2021 | 14:25

Na zdjęciu: W środę włączono światła na rondzie Bernardyńskim.

Fot. Szymon Fiałkowski

W środę włączona została sygnalizacja świetlna na rondach Bernardyńskim i Kujawskim. W mediach społecznościowych kierowcy narzekają na korki, ale Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uspokaja – problemy powinny ustać za kilka dni.

Jak informują drogowcy, sygnalizacja musi zostać dopasowana do natężeń na poszczególnych ulicach. Cały czas pracują nam tym serwisanci, programiści i technicy. – Proszę pamiętać, że sygnalizacja to nie tylko światła ale też pętle indukcyjne w nawierzchni, kamery i czujniki w torowisku. Wszystkie te elementy trzeba teraz zsynchronizować  – mówi rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński.

Takie prace można prowadzić jedynie przy odbywającym się ruchu i w ciągu dnia. Stąd wynikają korki, które pojawiają się na poszczególnych dojazdach do rond. Na przykład w czwartek około południa najbardziej zapchany był odcinek od ronda Jagiellonów do ronda Bernardyńskiego, co wynikało z problemów ze skrętem w prawo w kierunku Wałów Jagiellońskich.

Okoński przypomina, że w obu kierunkach jest już otwarta ulica Toruńska. Dzięki temu 12 lipca linia autobusowa ZaT6 zostanie wydłużona do ronda Jagiellonów, a w nocy z 12 na 13 lipca linia nr 36N powróci do obsługi ulicy Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do ronda Bernardyńskiego.

Odbiory na ul. Kujawskiej rozpoczęły się w ostatnich dniach czerwca. Prace prowadzone były przez ponad dwa lata (od lutego 2019). W ramach inwestycji powstało nowe połączenie tramwajowe, buspasy, drogi rowerowe oraz parking przy ul. Kujawskiej, zakupiono 15 tramwajów, wybudowano nowe schody łączące Park Wolności z ul. Kujawską, a także zmodernizowano odcinek ul. Długiej, rondo Bernardyńskie i rondo Kujawskie.

0 0 votes
Article Rating
Są światła, więc są korki? ZDMiKP wyjaśnia: Trwa synchronizacja sygnalizacji
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Hmm Ciekawe czy serwisanci nadal pracują również np. na Grunwaldzkiej, gdzie jadąc przepisowe 50km/h nie sposób załapać się na zieloną falę. Trzeba pruć 70km/h to wtedy wszstkie światła są zielone…

Ciekawi mnie też kiedy ZDMiKP dojrzeje do wyłaczania świateł po godzinach szczytu np. na rondzie Wielkopolskim. Teraz bardzo miło stoi się 2 razy, skręcając w lewo, na pustym rondzie….

Tom
Tom
2 lat temu

Mam nadzieje ze wylacza przy okazji sygnalizacje po 23. Nie da sie wytrzymac przy otwartych oknach z jednostajnym nieprzerwanym dziwkiem przejsc dla pieszych na rondzie kujawskim. Bedziemy skladac oficjalne skargi aby to zmienic. Idiotyzm zeby po 23 sygnalizacja piesza chodzila non stop……