Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
-1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaSajna: Zróbmy z Bydgoszczy polskie Las Vegas!
Cyprian Sajna - ST (1)
14.10.2015 | 14:20

Sajna: Zróbmy z Bydgoszczy polskie Las Vegas!

Cyprian Sajna uważa, że stworzenie w Bydgoszczy centrum rozrywki miałoby dobry wpływ na rozwój miasta.

Na zdjęciu: Kandydat na senatora Cyprian Sajna.

Fot. Sebastian Torzewski

Cyprian Sajna przedstawił jeden ze swoich planów na rozwój Bydgoszczy. Kandydat na senatora postuluje zmianę prawa hazardowego oraz przekształcenie Bydgoszczy w polskie… Las Vegas.

Zdaniem polityka startującego z list ugrupowania KORWiN prawo hazardowe funkcjonuje w Polsce fatalnie i należałoby je zmienić. – Ustawa antyhazardowa nie była tworzona przez ekspertów, gdyż jak inaczej wytłumaczyć fakt, że poker kwalifikuje się do gier losowych – opisywał Sajna, którego zdaniem niedopuszczalne jest, aby kasyna mogły ustawiać automaty do gier, a inne firmy – nie. Trzeci zarzut kandydata to nieskuteczność prawa licencyjnego. – Tylko pięciu bukmacherów otrzymało koncesję, tymczasem firmy z z Malty i Gibraltaru określają, że w gestii użytkownika jest zapoznanie się z prawem własnego kraju. Gracz widzi polskie napisy i nie wie, czy popełnia przestępstwo – tłumaczy kandydat.

Sajna chce zmniejszenia podatku z gier hazardowych z 12% na 3%. Ponadto, ma też pomysł, jak hazard mógłby przyczynić się do rozwoju Bydgoszczy – Niech miasto stanie się polskim Las Vegas. Jeśli stworzymy tutaj enklawę, w której firmy bukmacherskie nie byłyby opodatkowane, moglibyśmy przyciągnąć olbrzymie inwestycje. Proszę sobie wyobrazić tłok na lotniskach, dworcach i w hotelach. Bydgoszcz stałaby się rozpoznawalna w Europie – opisuje polityk, który kasyna chciałby umieścić w Młynach Rothera.

KORWiN jest za utworzeniem „państwa minimum”, które nie ingerowałoby w życie obywateli. Tak samo byłoby w kwestii problemu hazardowych. – Państwo nie musi się tym zajmować. Zostawiłbym to w gestii prywatnych fundacji i ośrodków – mówi o ewentualnych problemach społecznych wynikających z rozwoju swojego pomysłu Sajna.


Powiązane treści