[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ścieżka pieszo-rowerowa na Wyżynach jest prawie gotowa. Prace mają zakończyć się w tym miesiącu [ZDJĘCIA]

Dodano: 12.10.2022 | 10:58

Na zdjęciu: Prace w Jarze Czynu Społecznego dobiegają końca.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Kończy się budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Jarze Czynu Społecznego. Inwestycja została wybrana do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jar Czynu Społecznego jest pieszą trasą łączącą Wyżyny z okolicami ronda Toruńskiego. Dopuszczalny jest też na niej ruch rowerowy. W poprzednich latach wyremontowany został odcinek o długości 300 m między ul. A. Grzymały-Siedleckiego a ul. Ogrody. Natomiast na początku tego lata ruszyły prace na odcinku między ul. A. Grzymały-Siedleckiego a ul. W. Bełzy.

Połowa odcinka o długości 400 m wymagał wymiany podbudowy, a pozostała część pokryta została asfaltem. Pojawi się tam również nowe oświetlenie oraz miejsce do odpoczynku z ławkami i mineralną nawierzchnią. Wyremontowano również schody do bloku przy ul. Ogrody 17.

Jar Czynu Społecznego. Kiedy koniec prac?

Prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. Obecnie remontowany jest odcinek przy skrzyżowaniu z ul. Bełzy, który jest drogą dojazdową na pobliskie posesje. Umacniana jest też skarpa przylegająca do ścieżki.

Koszt inwestycji wynosi 800 tys. zł. Zadanie zostało wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
3 miesięcy temu

Oby więcej tych ścieżek w Bydgoszczy i okolicy powstało