[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Trwają prace nad bydgoskimi ścieżkami rowerowymi. Niedługo powstaną kolejne

Dodano: 18.11.2022 | 10:09

Na zdjęciu: Trwają prace nad bydgoskimi ścieżkami rowerowymi.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwają prace nad kilkoma ścieżkami rowerowymi. Od przyszłego roku rozpocznie się budowa kolejnych.

Zakończyły się prace na Jarze Czynu Społecznego na odcinku między ul. A. Grzymały-Siedleckiego a ul. Ogrody. Znajduje się tam trasa pieszo-rowerowa łącząca Wyżyny z okolicami ronda Toruńskiego. Stanowi ona alternatywę dla ścieżki wzdłuż ul. Zdobywców Wału Pomorskiego.

Trasa zyskała nową podbudowę i odwodnienie oraz została przykryta nowym asfaltem. Pojawiły się tam również ławki z mineralną nawierzchnią i nowe oświetlenie. Wyremontowano też schody do bloku przy ul. Ogrody 17. Koszt inwestycji wyniósł 800 tys. zł.

Obecnie trwają prace na ul. Powstańców Wielkopolskich od Ronda Wielkopolskiego w stronę ul. Jastrzębiej. Na wysokości stadionu “Polonii” powstanie nowy chodnik z trasą rowerową. Przeznaczono na ten cel 160 tys. zł. Docelowo ścieżka może zostać wydłużona aż do Bartodziejów.

Powtórzony został przetarg na na budowę ścieżki rowerowej na ul. gen. Wł. Andersa na odcinku od ul. Kasztelańskiej do ul. S. Dubiosa. Koszt inwestycji wynosi ok. 500 tys. zł. To zadanie, jak i dwa wcześniejsze, zostały wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments