Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSezon zimowy na lotnisku. Więcej połączeń do Dublina i powrót Kijowa
lotnisko Bydgoszcz
17.08.2021 | 09:54

Sezon zimowy na lotnisku. Więcej połączeń do Dublina i powrót Kijowa

Na zdjęciu: Ryanair zapowiedział zwiększenie liczby lotów do Dublina.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trzy razy w tygodniu będzie odlatywał samolot z Bydgoszczy do Dublina. Irlandzki przewoźnik Ryanair ogłosił zwiększenie liczby rotacji w sezonie zimowym.

Od 31 października samolot do stolicy Irlandii będzie wyruszał w drogę z Bydgoszczy we wtorki o godz. 22:05, w czwartki o 13:45 i w niedziele o 13:30. – Sukcesywne odbudowywanie siatki połączeń z regionalnych portów lotniczych to efekt ciężkiej pracy całej branży lotniczej. Przewoźnicy decyzje o uruchamianiu dodatkowych rotacji oraz przywracaniu kolejnych połączeń, podejmują z dużą dozą ostrożności. Kierują się przede wszystkim aktualną sytuacją epidemiczną na świecie, a tym samym popytem i rachunkiem ekonomicznym na danej trasie – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Wraz z wprowadzeniem zimowej siatki połączeń Ryanair ma także przywrócić loty do Kijowa. Rejsy mają być realizowane w środy i niedziele. Wszystko jest jednak uzależnione od sytuacji pandemicznej i obostrzeń, które będą obowiązywać w danym kraju.
Ryanair wznowił loty z bydgoskiego lotniska wraz z początkiem czerwca. Obecnie połączenie do Dublina realizowane jest dwa razy w tygodniu. Identyczna liczba rotacji oferowana jest do Londynu Luton, a także – ale już w ramach lotów czarterowych – do Antalyi. Cztery razy w tygodniu polecimy za to do Londynu Stansted, a trzykrotnie – do Birmingham. W ofercie są też loty krajowe: do Warszawy (pięć razy w tygodniu) i do Krakowa (dwa razy).

W drugim kwartale 2021 roku w Porcie Lotniczym Bydgoszcz zrealizowane zostały 1763 operacje lądowań i startów. Obsłużono także 7642 pasażerów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
5 miesięcy temu

Kiedy loty do Glasgow?

Sylwia
Sylwia
5 miesięcy temu

Loty do Weeze?

Adam
Adam
5 miesięcy temu

Edynburg, Weeze, Frankfurt, 2 x dziennie Warszawa (pociag jedzie 4h) na to czekają mieszkańcy.

Jan
Jan
5 miesięcy temu

Newcastle

Maja
Maja
5 miesięcy temu

Może tak do Doncaster uk

Max2
Max2
5 miesięcy temu

Kiedy w końcu Skandynawia np.Szwecja ,Monachium, Manchester, Mediolan
Rayiner kasę chce a nowych kierunków nie dodają władzę lotniska i sejmiku słabo się starają.

Piotr
Piotr
5 miesięcy temu

Problem leży w tym, że prezesem PLB nie jest bydgoszczanin, tylko chłopek od Calbeckiego, a tamci tylko grają na degradację B-szczy w czym się tylko da. Wina leży po stronie polityków bydgoskich, którym zupełnie brak nabiału. PO nie ma struktur kierowniczych w Bydgoszczy (co za łajzy), a PiS ma w Rydzykowie też kierownictwo, czyli wszystko nie tam, gdzie trzeba. Nie znam innych lokalnych polityków w PL, poza bydgoskimi, którzy mieliby własne miasto w czarnej dupie! B-szcz, 2-krotnie większe miasto robi za podnóżek takiego grajdoła ze stalinowskim uniwerkiem bez historii, 4 kościołami, 1 ratuszem i kilkoma kamienicami, w którym niemal wszyscy… Czytaj więcej »

Robert
Robert
5 miesięcy temu

Przydałoby się do Sztokholm Skavsta

Powiązane treści