Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Skarb IV ligi: Lider Włocławek

Dodano: 06.08.2021 | 13:20

Na zdjęciu: Lider Włocławek przemeblował kadrę przed nowym sezonem.

Fot. Szymon Fiałkowski

Lider Włocławek, dotychczas znany głównie z dobrej pracy z młodzieżą, w ostatnich dwóch sezonach aktywnie włączył się do walki o awans. Teraz jednak  zbudował zupełnie nową drużynę, której średnio wieku tylko nieznacznie przekraczać będzie 20 lat.

Klub z Włocławka już zimą poważnie zmienił i odmłodził kadrę, co poskutkowało pogorszeniem wyników. Ponieważ jednak już jesienią zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej, to młodzi piłkarze mogli w spokoju mierzyć się z bardziej doświadczonymi rywalami. Teraz kadra ponownie została przemeblowana – tworzyć ją będą zawodnicy, którzy właśnie skończyli wiek juniora oraz ci, którzy wychowali się w Liderze, ale w ostatnich latach grali w innych klubach z IV- i V-ligowych. Wśród nich na przykład Kamil Frąckowiak.

Zespół jest młody i na pewno będzie brakowało nam doświadczenia na poziomie IV ligi. Ale będzie to też zespół nieobliczalny i głodny zwycięstw – mówi Tomasz Szablewski, który został grającym trenerem Lidera. – Na pewno chcemy grać w każdym meczu o trzy punkty, ale nasza gra ma też cieszyć oko. Mamy zawodników na dobrym poziomie piłkarski, więc chcemy to wykorzystać – zapowiada szkoleniowiec, który w lipcu rozpoczął pracę z drużyną. Jego asystentem został Tomasz Lipkowski.


ZOBACZ SKARB IV LIGI – SKŁADY, OPINIE, TRANSFERY


Skarb IV ligi: Lider WłocławekKadra
Bramkarze: Kacper Szymański, Adam Grzywiński
Obrońcy: Stanisław Łojewski , Damian Figura, Daniel Wiliński, Michał Tulimowski, Wiktor Majewski, Kacper Orliński
Pomocnicy: Michał Świątkowski, Tomasz Szablewski, Jakub Sobiecki, Wiktor Gawroński, Marek Lewandowski, Kamil Frąckowiak, Kacper Żuchowski, Nikolas Brzeziński, Kamil Rybicki
Napastnicy: Alan Bazela, Dawid Mikołajczak.

Trener: Tomasz Szablewski (od lipca 2021)

Transfery
Praktycznie cała kadra zespołu została wymieniona.

Postać
Tomasz Szablewski
Latem powierzono mu rolę grającego trenera. Szablewski to długoletni pracownik klubu. Ostatnio grał we Włocłavii, a teraz ponownie założył koszulkę Lidera, aby dowodzić nim zarówno jako trener, jak i jeden z zaledwie kilku doświadczonych zawodników.

Ostatnich pięć sezonów
2016/2017 – 1. miejsce (klasa okręgowa gr. 2)
2017/2018 – 16. miejsce (IV liga)
2018/2019 – 1. miejsce (klasa okręgowa gr. 2)
2019/2020 – 2. miejsce (IV liga)
2020/2021 – 6. miejsce (IV liga)

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments