Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przetarg unieważniony. Nowe oferty na pasy rowerowe wzdłuż Skłodowskiej nadal były za drogie

Dodano: 08.07.2023 | 15:40

Na zdjęciu: Realizacja pasów rowerowych przy Skłodowskiej-Curie oddala się o kolejne miesiące, a nawet lata.

Fot. Nikodem Mulczyński

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej unieważnił przetarg na budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Skłodowskiej-Curie. Pomimo otwarcia tańszych ofert dodatkowych, ich ceny i tak przekraczały możliwości finansowe miasta.

Przetarg na realizację zapowiadanej już od kilku lat trasy rowerowej na Bartodziejach i Skrzetusku ogłoszono w kwietniu. Ma być ona elementem nowego ciągu, łączącego Dworzec Główny z Bartodziejami – postępowanie obejmowało projekt i budowę infrastruktury dla użytkowników jednośladów na odcinku ulicy Skłodowskiej-Curie od Moniuszki do Łęczyckiej oraz na Łęczyckiej (od modernizowanego skrzyżowania z Fordońską do skrzyżowania z Kamienną). Oferty poznaliśmy 13 czerwca – wszystkie z nich znacząco przekroczyły zakładany budżet, wynoszący 22,7 miliona złotych.


CZYTAJ WIECEJ: Co z rowerową przebudową Skłodowskiej-Curie? Oferty sięgają 50 milionów złotych


ZDMiKP liczył, że firmy budowlane będą w stanie zejść z ceny i w trakcie negocjacji poprosił o przesłanie ofert dodatkowych. Ostatecznie złożono dwie propozycje: Strabag postanowił obniżyć oczekiwania z 45 do 39,6 miliona złotych, a Betpol z 47,8 na 43,8 miliona. Jak można zauważyć, ceny i tak znacząco odbiegały od budżetu zamawiającego.

Wczoraj (7 lipca) nastąpił spodziewany finał przetargu – zarząd dróg poinformował o jego unieważnieniu. – W związku z tym, iż zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę 22,7 miliona złotych i nie ma możliwości jej zwiększenia do wysokości najkorzystniejszej oferty zaoferowanej przez Strabag,  postępowanie zostało unieważnione – czytamy w komunikacie drogowców. Budowa infrastruktury dla rowerzystów wzdłuż Skłodowskiej-Curie znów będzie opóźniona; zobaczymy, czy ZDMiKP zdecyduje się na ponowny przetarg, czy może rozważy tańszą koncepcję jej realizacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments