Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSkwer na Leśnym z nowymi alejkami i drzewami. Inwestycja pochłonie pół miliona złotych
22.10.2021 | 16:16

Skwer na Leśnym z nowymi alejkami i drzewami. Inwestycja pochłonie pół miliona złotych

Na zdjęciu: Na skwerze Inwalidów Wojennych odbywają się coroczne obchody upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Bydgoska firma Affabre odnowi znajdujący się pomiędzy ulicami Gdańską, Czerkaską i 11 Listopada skwer Inwalidów Wojennych na osiedlu Leśnym. W ramach prac wyremontowane zostaną alejki, ustawione zostaną nowe ławki; pojawi się także więcej drzew i krzewów. Koszt zadania to prawie pół miliona złotych.

Skwer Inwalidów Wojennych to jedno z miejsc odpoczynku dla mieszkańców osiedla Leśnego. W 2019 roku odsłonięto na nim obelisk upamiętniający 100-lecie Związku Inwalidów Wojennych RP w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskiem, a kilkanaście lat wcześniej – pomnik upamiętniający 50. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. To właśnie w tym miejscu odbywają się coroczne obchody upamiętniające warszawski zryw.

Przez skwer przebiegają alejki, dzięki którym wielu mieszkańców skraca sobie drogę na przystanki tramwajowe przy ulicy Gdańskiej. – W ostatnich latach skwer został doświetlony. Teraz zleciliśmy przeprowadzenie kolejnych prac, które nadadzą temu miejscu bardziej estetycznego wyglądu i zachęcą do spacerów – podkreślają przedstawiciele urzędu miasta. W ich ramach przewidziano m.in.:

  • budowę głównej alejki o nawierzchni z kostki betonowej (od ul. 11 Listopada do skrzyżowania Gdańskiej z Czerkaską);
  • wykonanie szeregu alejek o nawierzchni mineralnej z obrzeżem z kostki granitowej;
  • założenie trawników;
  • nowe nasadzenia drzew (12 szt.) i krzewów (178 szt.);
  • ustawienie nowych ławek i koszy na śmieci.

Wszystkie prace potrwają – przy sprzyjających warunkach – około czterech miesięcy. Ich efektem będzie odnowiony skwer, w którym pojawi się wiele nowych roślin, m.in. dębów, wiśni piłkowanych czy sosen. Wśród krzewów dominować mają pięknie pachnące jaśminowce oraz ognik z wybarwiającymi się na czerwono owocami, które zimą stają się pokarmem dla ptaków. Przetarg na realizację zadania wygrała bydgoska firma Affabre, która oszacowała wartość prac na 485 tysięcy złotych i udzieliła na nie siedmioletniej gwarancji.

CZYTAJ TAKŻE: Aldi otworzy centrum dystrybucyjne pod Bydgoszczą. Znamy lokalizację

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
1 miesiąc temu

Chciałbym zobaczyć skąd Oni biorą te ceny!!!

Emil
1 miesiąc temu

Ja pier…….szok tyle kasy

Powiązane treści