Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Aldi otworzy centrum dystrybucyjne pod Bydgoszczą. Znamy lokalizację

Dodano: 21.10.2021 | 12:03

Na zdjęciu: Centrum dystrybucyjne Aldi pod Bydgoszczą będzie obsługiwało sklepy w północnej Polsce.

Fot. mat. prasowe

W realizowanej w Lisim Ogonie inwestycji Panattoni powstanie centrum dystrybucyjne sieci sklepów Aldi. Nowy magazyn będzie miał powierzchnię 43,3 tysięcy mkw. Aldi deklaruje, że prace w nim znajdzie 200 osób.

Realizacja nowego centrum dystrybucyjnego dla sieci sklepów Aldi jest związana z jej planami rozwoju w północnej części kraju: tylko na Pomorzu na przestrzeni roku powstanie łącznie 13 sklepów. Niemiecka firma deklaruje, że na potrzeby nowego centrum pod Bydgoszczą planowane jest zatrudnienie 200 osób.

Aldi otworzy centrum dystrybucyjne pod Bydgoszczą. Znamy lokalizację

Zobacz również:

Kolejne inwestycje Panattoni w Bydgoszczy i centrum w Lisim Ogonie

Nowy magazyn Aldi będzie miał powierzchnię ponad 43 tysięcy mkw., z czego biura zajmą 2,2 tysiące mkw.. Powstanie on w realizowanym przez Panattoni Europe parku Lisi Ogon. Realizowane przez dewelopera centrum produkcyjno-magazynowo-usługowe z częścią biurową powstaje w rejonie ulic Wiejskiej i Wyczynowej, nieopodal terenu należącego niegdyś do spółki Taro. Informację o lokalizacji centrum w tej lokalizacji potwierdziliśmy zarówno w Panattoni, jak i w Aldi.

Firma Panattoni zrealizowała już w Bydgoszczy kilka inwestycji. Pierwsza powstała na terenie dawnego Zachemu – część powierzchni jest użytkowana przez Kaufland, który ulokował w niej centrum dystrybucyjne. Drugi – to hale przy ulicy Chemicznej, pomiędzy Mokrą a Dachtery. Najemcą tych magazynów został inny handlowy gigant – Carrefour, który podobnie jak Kaufland stworzył w nich centrum dystrybucji towarów. W tym roku Panattoni oddało natomiast do użytku Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni prawie 40 tysięcy mkw. powstała w rejonie ulicy Chemicznej i Dachtery. Wśród najemców oddanego do użytku magazynu są firmy logistyczne: Nissin Logistics, który zajął 18 300 mkw. powierzchni i firma Inpost z wynajętymi ok. 5000 mkw. W samej Bydgoszczy firma dostarczyła już ponad 220 000 mkw. powierzchni magazynowej.

We wrześniu ubiegłego roku Panattoni rozpoczął realizację kolejnego parku produkcyjno-magazynowego w Bydgoszczy – powstaje on w rejonie ulicy Chemicznej, a konkretnie między ulicami Mokrą i Dachtery. Jak przekazuje Anita Pietrykowska, rzecznik prasowa Panattoni, park powstaje w dwóch fazach. – Pierwsza została już zrealizowana, jest to ponad 11 000 mkw. dla firmy Reconext (nowa nazwa dla Teleplan i Clover Wireless). Budynek został ukończony w styczniu 2021 – informuje przedstawicielka spółki. Teraz firma Panattoni rozpoczęła realizację kolejnej fazy centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej. Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 mkw. Rzeczniczka dewelopera podkreśla, że nowa hala będzie przeznaczona dla kilku najemców. – Mamy podpisane dwa najmy oraz list intencyjny, ale na tym etapie nie możemy jeszcze ujawnić nazw klientów – dodaje.

Aldi w Polsce posiada 183 sklepy i zatrudnia blisko 3500 pracowników. W Bydgoszczy znajduje się pięć sklepów sieci, ale powstaje kolejny – przy ulicy Andersena w Fordonie. – Otwarcie sklepu zaplanowane zostało na przełomie 2021/2022 roku. O szczegółach z tym związanych będziemy informować w stosownych komunikatach – mówi Dominika Juszczyk, Manager Komunikacji i PR Aldi Polska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy market w Fordonie. To będzie sklep znanej sieci

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Yamara
Yamara
2 lat temu

Aldi, nie kupujemy w tym markecie jak i innych niemieckich dyskontach.
Taki mały odwet za gazociąg z ruskami.

Adam
Adam
2 lat temu

Kiedy otwarcie magazynu ?

Margarita
Margarita
2 lat temu

Hale produkcyjno, magazynowe, usługowe, 200 miejsc pracy, tyle osób znajdzie zatrudnienie, to super informacje . Kiedy zakończona zostanie budowa i gdzie można pytać o pracę.