Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeAldi otworzy centrum dystrybucyjne pod Bydgoszczą. Znamy lokalizację
21.10.2021 | 12:03

Aldi otworzy centrum dystrybucyjne pod Bydgoszczą. Znamy lokalizację

Na zdjęciu: Centrum dystrybucyjne Aldi pod Bydgoszczą będzie obsługiwało sklepy w północnej Polsce.

Fot. mat. prasowe

W realizowanej w Lisim Ogonie inwestycji Panattoni powstanie centrum dystrybucyjne sieci sklepów Aldi. Nowy magazyn będzie miał powierzchnię 43,3 tysięcy mkw. Aldi deklaruje, że prace w nim znajdzie 200 osób.

Realizacja nowego centrum dystrybucyjnego dla sieci sklepów Aldi jest związana z jej planami rozwoju w północnej części kraju: tylko na Pomorzu na przestrzeni roku powstanie łącznie 13 sklepów. Niemiecka firma deklaruje, że na potrzeby nowego centrum pod Bydgoszczą planowane jest zatrudnienie 200 osób.

Zobacz również:

Kolejne inwestycje Panattoni w Bydgoszczy i centrum w Lisim Ogonie

Nowy magazyn Aldi będzie miał powierzchnię ponad 43 tysięcy mkw., z czego biura zajmą 2,2 tysiące mkw.. Powstanie on w realizowanym przez Panattoni Europe parku Lisi Ogon. Realizowane przez dewelopera centrum produkcyjno-magazynowo-usługowe z częścią biurową powstaje w rejonie ulic Wiejskiej i Wyczynowej, nieopodal terenu należącego niegdyś do spółki Taro. Informację o lokalizacji centrum w tej lokalizacji potwierdziliśmy zarówno w Panattoni, jak i w Aldi.

Firma Panattoni zrealizowała już w Bydgoszczy kilka inwestycji. Pierwsza powstała na terenie dawnego Zachemu – część powierzchni jest użytkowana przez Kaufland, który ulokował w niej centrum dystrybucyjne. Drugi – to hale przy ulicy Chemicznej, pomiędzy Mokrą a Dachtery. Najemcą tych magazynów został inny handlowy gigant – Carrefour, który podobnie jak Kaufland stworzył w nich centrum dystrybucji towarów. W tym roku Panattoni oddało natomiast do użytku Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni prawie 40 tysięcy mkw. powstała w rejonie ulicy Chemicznej i Dachtery. Wśród najemców oddanego do użytku magazynu są firmy logistyczne: Nissin Logistics, który zajął 18 300 mkw. powierzchni i firma Inpost z wynajętymi ok. 5000 mkw. W samej Bydgoszczy firma dostarczyła już ponad 220 000 mkw. powierzchni magazynowej.

We wrześniu ubiegłego roku Panattoni rozpoczął realizację kolejnego parku produkcyjno-magazynowego w Bydgoszczy – powstaje on w rejonie ulicy Chemicznej, a konkretnie między ulicami Mokrą i Dachtery. Jak przekazuje Anita Pietrykowska, rzecznik prasowa Panattoni, park powstaje w dwóch fazach. – Pierwsza została już zrealizowana, jest to ponad 11 000 mkw. dla firmy Reconext (nowa nazwa dla Teleplan i Clover Wireless). Budynek został ukończony w styczniu 2021 – informuje przedstawicielka spółki. Teraz firma Panattoni rozpoczęła realizację kolejnej fazy centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej. Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 mkw. Rzeczniczka dewelopera podkreśla, że nowa hala będzie przeznaczona dla kilku najemców. – Mamy podpisane dwa najmy oraz list intencyjny, ale na tym etapie nie możemy jeszcze ujawnić nazw klientów – dodaje.

Aldi w Polsce posiada 183 sklepy i zatrudnia blisko 3500 pracowników. W Bydgoszczy znajduje się pięć sklepów sieci, ale powstaje kolejny – przy ulicy Andersena w Fordonie. – Otwarcie sklepu zaplanowane zostało na przełomie 2021/2022 roku. O szczegółach z tym związanych będziemy informować w stosownych komunikatach – mówi Dominika Juszczyk, Manager Komunikacji i PR Aldi Polska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy market w Fordonie. To będzie sklep znanej sieci

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Yamara
Yamara
1 miesiąc temu

Aldi, nie kupujemy w tym markecie jak i innych niemieckich dyskontach.
Taki mały odwet za gazociąg z ruskami.

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Kiedy otwarcie magazynu ?

Powiązane treści