Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielka akcja policji w Bydgoszczy i gminie Osielsko. Zatrzymano dwie osoby, które oblały mężczyznę kwasem siarkowym [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dodano: 02.05.2022 | 10:51

Na zdjęciu: Mężczyźni są podejrzani o usiłowanie zabójstwa mieszkańca Bydgoszczy, który został oblany kwasem siarkowym na terenie Niemcza.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, wspólnie z funkcjonariuszami wydziału przestępczości narkotykowej i Pseudokibiców bydgoskiej komendy miejskiej dokonali zatrzymania 29-letniego Macieja K. i 20-letniego Przemysława P.. Mężczyźni są podejrzani o usiłowanie zabójstwa mieszkańca Bydgoszczy, który został oblany kwasem siarkowym na terenie Niemcza.

Cała sprawa ma swój początek w 2021 roku. W nocy z 29 na 30 grudnia nieznani sprawcy napadli mieszkańca Bydgoszczy. Jak podkreśla kom. Przemysław Słomski, do zdarzenia doszło na terenie zajezdni autobusowej w Niemczu. – Sprawcy oblali pokrzywdzonego kwasem siarkowym i pozostawili go w odludnym, odosobnionym miejscu, co bezpośrednio naraziło na niebezpieczeństwo jego życie. Pokrzywdzony zdołał dotrzeć do zabudowań mieszkalnych, a następnie trafił do jednego z bydgoskich szpitali. Z uwagi na ciężkie obrażenia ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Gryficach – relacjonuje komisarz.


Mężczyzna wbiegł na Rynek i podpalił się! Zmarł w szpitalu [WIDEO]


Policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Kilkutygodniowe ustalenia kryminalnych pozwoliły na wytypowanie sprawców i ich zatrzymanie. Wspólna akcja policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i Wydziału Przestępczości Narkotykowej i Pseudokibiców KMP w Bydgoszczy odbyła się w środę, 27 kwietnia wczesnym rankiem. Funkcjonariusze weszli jednocześnie do siedmiu mieszkań na terenie Bydgoszczy, Niemcza i Maksymilianowa. W ten sposób zrealizowali nakazy prokuratorskie dotyczące zatrzymania osób i przeszukań mieszkań do śledztwa prowadzonego w sprawie usiłowania zabójstwa. Podczas przeszukań znaleziono także narkotyki, maczetę czy przedmioty przypominające broń.

Zatrzymani to 29-letni Maciej K. i 20-letni Przemysław P. Okoliczności sprawy i obrażenia, jakich doznał pokrzywdzony oraz zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie im usiłowania zabójstwa. – Z ustaleń policjantów wynika, że do usiłowania zabójstwa doszło w wyniku nieporozumień pomiędzy mężczyznami – dodaje Słomski. W piątek, 29 kwietnia sąd, na wniosek policjantów i prokuratora, zdecydował o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments