Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 2 • L -1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSmak Fit.com – sposób na życie i… nie tycie!
02.07.2016 | 09:00

Smak Fit.com – sposób na życie i… nie tycie!

Dieta Smak Fit.com - jest zdrowa, smaczna i kolorowa...

Na zdjęciu: Przykładowe danie z zestawu Smak Fit.com.

Fot. nadesłane

Korzystając przez jakiś czas z usług cateringu dietetycznego Smak Fit.com, można się nauczyć dobrych nawyków żywieniowych, ba nawet samemu przygotowywać dania na wzór firmowych, rezygnując z codziennych dostaw. Tyle że klienci prędko przekonają się, że zestawy dań, robione przez nich samych, będą prawie takie same jak ze Smak Fitu. Ale właśnie owo „prawie”, czyni ogromną różnicę…

Czymś czego nie da się skopiować jest odpowiednie zbilansowanie posiłków pod względem jakościowym jak również umiejętność wyznaczania odpowiednich porcji. Nie mniejsze wyzwanie stanowi zastosowanie urozmaiconego wachlarza produktów spożywczych, nie wspominając o pasji do gotowania i czasie poświęcanemu na wcześniejsze zakupy i przygotowywanie posiłków.

Pierwszemu zetknięciu się z dietą i posiłkami przygotowywanymi przez Smak Fit.com towarzyszy bardzo często zdziwienie klientów, że tu wcale nie chodzi o wyrzeczenia, udziwnienia, wykluczenia – jest zwyczajowo, normalnie, że wszystko rozbija się o odpowiednio dobraną gramaturę, kaloryczność i właściwą kompozycję produktów. Że można się najeść i…chudnąć!

Snobizm, moda, bycie trendy, czy wygoda?

Smak Fit.com to pomysł Żanety Kortas. To lokalna firma starająca się być jak najbliżej klientów i reagować na każde ich oczekiwania, sugestie oraz indywidualne potrzeby. Codziennie przygotowywanych jest pięć posiłków (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) dowożonych do klienta w atestowanych pojemnikach. Rozpiętość kaloryczna dań zaczyna się od 1200 kcal do powyżej 3000 kalorii. I na tym się w Smak Ficie bazuje. Nie ma tu restrykcyjnej kategoryzacji, podziału na diety tematyczne. Filozofią kulinarną Smak Fitu jest nastawienie się na zdrową, racjonalną dietę. Nie jest to zatem dieta wyłącznie dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, ale również dla osób zabieganych, zapracowanych, nie mających czasu na przygotowywanie posiłków w domu, albo czynnie uprawiających sport. To także idealne rozwiązanie dla samotnych, starszych, którzy nie potrafią, nie są w stanie lub którym nie opłaca się gotować wyłącznie dla siebie samego.

Przed zdecydowaniem się na wybranie oferty Smak Fitu, warto skorzystać z konsultacji z dietetykiem. Katarzyna Jankowska pomoże w doborze najwłaściwszego rozwiązania. Jest też możliwość opracowania specjalnych diet i doboru odpowiednich posiłków dla osób z dolegliwościami zdrowotnymi, czy rekonwalescentów.

Posiłki są bardzo urozmaicone i rzadko kiedy się powtarzają. Przygotowujące je osoby, to ludzie z pasją do gotowania, więc nie brak również niekonwencjonalnych rozwiązań i ciekawych połączeń smaków. Na pewno nie uświadczy się cukru, sól ograniczona jest do minimum, no i bezwzględnie unika się wszelkich polepszaczy smaku, barwników i konserwantów.

Ile to kosztuje?

Każde przedsięwzięcie, do którego zamierza się przystąpić, rozważane jest w kategoriach cenowych. Nie inaczej jest z podjęciem decyzji o przystąpieniu do stosowania diety. Czy zatem związanie się ze Smak Fitem wiąże się ze znacznym wydatkiem finansowym? I tak i nie. Jeżeli przyjmiemy, że w ofercie otrzymujemy całodzienne wyżywienie w postaci pięciu posiłków, do przygotowania których nie przykładamy ręki – kwota od 39 zł dziennie wydaje się nie za wysoka. Przemnożona przez dni i tygodnie, już zaczyna dawać do myślenia i rodzić wątpliwości. Jednak wziąwszy pod uwagę, ile wydajemy w gospodarstwie domowym na kupno żywności, której nadmiar się marnuje oraz jakie są koszty energii, dodając do tego czas potrzebny na przygotowanie posiłku – optymistyczne spojrzenie na ofertę Smak Fitu powraca. Tym bardziej, że osoby decydujące się na catering otaczane są również stałą opieką dietetyka. Ponadto dla wszystkich, którzy zwiążą się z firmą na dłużej stosowana jest zniżka motywacyjna. Na czas wakacji, do 31 sierpnia, obowiązuje rabat dla osób pragnących przeznaczyć lato na zadbanie o smukłą sylwetkę.

Minimalny okres w którym można skorzystać z usług cateringu dietetycznego, to zazwyczaj pięć dni. Maksymalny – bez ograniczeń. Posiłki dowożone są w godzinach popołudniowych

Jak na razie nie ma możliwości przyjścia do SmakFitu.com przy ul. Focha 22 i wykupienia od ręki jakiegoś zestawu dań. Niewykluczone, że z czasem oferta firmy poszerzona zostanie o usługę restauracyjną, bo taki potencjał jest. Tymczasem należy poprzez stronę www składać zamówienia z minimalnie 24-godzinnym wyprzedzeniem.


Powiązane treści