Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 11 • L 11
15C
Nd
16C
Pon
15C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŚmiertelny wypadek na krajowej „dziesiątce”. Dachowanie auta
wypadek_cierpice_dk10_KWPBydgoszcz
20.02.2018 | 22:59

Śmiertelny wypadek na krajowej „dziesiątce”. Dachowanie auta

We wtorek dotarły kolejne tragiczne informacje od służb ratunkowych.

Na zdjęciu: Volkswagen golf wypadł z drogi najprawdopodobniej podczas wyprzedzania innego pojazdu.

Fot. KWP Bydgoszcz

Jedna osoba nie żyje, a druga została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło we wtorkowe popołudnie na drodze krajowej nr 10 w rejonie miejscowości Cierpice pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. To kolejne tragiczne w skutkach zdarzenie na trasach regionu w ciągu zaledwie kilku dni.

O dachowaniu volkswagena golfa w położonym nieopodal Cierpic dyżurny kujawsko-pomorskich strażaków poinformował po godzinie trzynastej (samo zdarzenie miało miejsce około 12:40). Niestety, w wyniku obrażeń spowodowanych wypadkiem śmierć na miejscu poniosła kierująca pojazdem, a kolejna osoba została ranna. Na miejscu pracowały dwa zastępy strażaków, a także ratownicy medyczni oraz policja.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że auto – jadące w kierunku Bydgoszczy – wypadło z drogi, najprawdopodobniej w momencie wyprzedzania innego pojazdu. Kierująca volkswagenem miała wówczas stracić panowanie nad kierownicą, co skutkowało dachowaniem i uderzeniem w przydrożne drzewo. – Dalsze okoliczności tragedii wyjaśni postępowanie prowadzone przez toruńskich mundurowych – mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. W następstwie wypadku przez kilka godzin ruch na DK nr 10 był utrudniony. Służby prowadziły go wahadłowo.

To kolejny śmiertelny wypadek w regionie w ostatnich kilku dniach. W poniedziałek w Zakrzewie niedaleko Aleksandrowa Kujawskiego doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z busem, w wyniku czego trzy osoby zginęły, a dwie kolejne w stanie ciężkim przebywają w szpitalach w Bydgoszczy oraz Włocławku. Z kolei w minioną sobotę w Jacewie koło Inowrocławia pod kołami volkswagena zginęła rowerzystka.


Powiązane treści