Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

SP Zawisza przechodzi do ofensywy. Na jutro zwołało spotkanie prezesów

Dodano: 25.07.2018 | 10:40
Krzysztof Bess, Adam Bułat

Spotkanie odbędzie się w czwartkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Prezesi SP Zawisza (na zdjęciu Krzysztof Bess i Adam Bułat), podczas jutrzejszego spotkania mają zamiar wypracować koncepcję dalszego funkcjonowania w strukturach CWZS Zawisza.

Fot. Sebastian Torzewski

Przedstawiciele Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza na jutro zwołali spotkanie prezesów i wiceprezesów, którzy są zrzeszeni w CWZS Zawisza.

 Celem spotkania jest nawiązanie dialogu, oraz wypracowanie wspólnej koncepcji dla dalszego funkcjonowania Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza w strukturach Związku – czytamy w zaproszeniu, jakie skierowali przedstawiciele SP.

Podczas konferencji prasowej, członkowie stowarzyszenia mają również zamiar ustosunkować się do ubiegłotygodniowej konferencji przedstawicieli CWZS. A na niej prezes Waldemar Keister przedstawił cztery punkty, które miałyby być spełnione do tego, by doszło do rozmów na linii CWZS – SP. Nie jest bowiem tajemnicą, że stosunki między oboma stowarzyszeniami są napięte, a ostatnio jeszcze bardziej się zaostrzyły po tym, jak na posiedzeniu CWZS-u padł wniosek o ponowne wykluczenie Stowarzyszenia Piłkarskiego ze struktur Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza.

Szefostwo CWZS Zawisza przyznaje, że jest wola do rozmów ze Stowarzyszeniem Piłkarskim. – Są jednak warunki brzegowe, których nie pozwolimy przekroczyć – deklaruje wiceprezes związku Dariusz Bednarek. Tymi warunkami są zaprzestanie działalności na szkodę związku oraz kwestie bezpieczeństwa. Drugi z wiceprezesów Błażej Baumgart przyznaje, że sprawy sądowe między CWZS a SP już kosztowały blisko dwieście tysięcy złotych. – Toczyły się one od 2015 roku, osiem z nich zostało rozstrzygniętych na korzyść CWZS – przyznaje.

Gotowość do rozmów deklaruje także prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego. – Jesteśmy ciągle zainteresowani merytoryczną rozmową, ale w normalnej i rzetelnej sytuacji, a nie takiej, że na zarządzie nie padają takie propozycje, a pierwsza, która padła, to wykluczenie SP ze struktur i nierespektowanie prawomocnego wyroku sądu – mówi Krzysztof Bess, który przysłuchiwał się konferencji prezesów CWZS.