Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W sobotę społeczny spacer badawczy w Fordonie związany z planami MPU. Weź udział!

Dodano: 16.11.2022 | 12:43

Na zdjęciu: MPU pracuje nad planem miejscowym dla obszaru wokół ulicy Sielskiej.

Fot. BB

Po sukcesie pierwszego spaceru, Bydgoski Ruch Miejski organizuje kolejną społeczną wyprawę związaną z pracami nad planem miejscowym. Tym razem odbędzie się ona w tę sobotę (19 listopada) w Fordonie – MPU pracuje bowiem nad planem dla obszaru w rejonie ulicy Sielskiej.

W związku z przygotowywaniem przez Miejską Pracownię Urbanistyczną planów miejscowych dla części osiedla Prądy i obszaru wokół ulicy Sielskiej w Fordonie, Bydgoski Ruch Miejski postanowił włączyć mieszkańców w konsultacje nad dokumentem, który określi zasady zabudowy w ich bliskim sąsiedztwie. W tym celu organizuje on spacery badawcze: pierwszy odbył się niespełna dwa tygodnie temu na Prądach.


CZYTAJ TAKŻE: Mieszkańcy Prądów w napięciu czekają na nowy plan miejscowy. Społeczny spacer badawczy przyciągnął wielu z nich


Mieszkańcy zachodniej części Bydgoszczy chętnie wzięli udział w badawczej wędrówce po obszarze, który ma zostać objęty nowym planem miejscowym. Zaowocowała ona złożeniem wielu wniosków do MPU: głównie dotyczyły one zakazu budowy hal na działce przy ulicy Nakielskiej i Tańskich. Z propozycjami zapisów w planie miejscowym można zapoznać się TUTAJ.

W tę sobotę (19 listopada) Bydgoski Ruch Miejski i Rada Osiedla Stary Fordon zapraszają na II Społeczny Spacer Badawczy na temat planu zagospodarowania osiedla Fordon-Sielskie, w obszarze pomiędzy ulicami Fordońską, Brzechwy, Andersa i Kasztelańską. – Wraz ze specjalistami ds. planowania przestrzennego postaramy się odpowiedzieć na pytania mieszkańców i pomóc opracować wnioski do planu przestrzennego – zapowiada stowarzyszenie.

Społeczny spacer badawczy rozpocznie się o godz. 11:00 przy wejściu do Szkoły Podstawowej Nr 27 na ul. Sielskiej 34, a zakończy się przy Szkole Podstawowej Nr 4 (Wyzwolenia 4).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments